W wieku 71 lat zmarła Elżbieta Pietrzak – polska charakteryzatorka, przez lata pracująca między innymi na planach produkcji „Dom”, „Pogranicze w ogniu”, „Miodowe lata” czy „M jak miłość”.

Nie żyje Elżbieta Pietrzak. Przez lata była związana z serialem „M jak miłość”

–  Elżbieta Pietrzak, znakomita charakteryzatorka, wieloletnia członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich, zmarła 19 stycznia 2022 roku w Łodzi. Miała 71 lat –  poinformowano na stronie internetowej SFP.

Pietrzak urodziła się w 1950 roku, jako charakteryzatorka działała zaś od lat 70. Jej pierwszą współpracą charakteryzatorską był film „Pasja” w reżyserii Stanisława Różewicza. Tworzyła też charakteryzacje między innymi w „Akcji pod Arsenałem”, „Człowieku z żelaza”, „Nad Niemnem”, „Pannach i wdowach” czy „Pożegnaniu z Marią”.

Przez lata kariery współtworzyła także wiele polskich seriali, w tym między innymi „Dom”, „07 zgłoś się”, „Pogranicze w ogniu” czy „Miodowe lata”. Przez ponad dwie dekady pracowała zaś na planie „M jak miłość”.

Artystka przez lata współpracowała z Telewizją Polską, była także związana z Przedsiębiorstwem Realizacji Filmów „Zespoły Filmowe”. Jak podaje Stowarzyszenie Filmowców Polskich, jej nazwisko „widnieje w czołówkach ponad pół setki filmów fabularnych, seriali oraz spektakli telewizyjnych”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Elżbieta Pietrzak zostanie pochowana 28 stycznia 2022 roku o godzinie 12:45 na Cmentarzu na Mani w Łodzi.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Pytanie na śniadanie”: Widzowie zaskoczeni zachowaniem prowadzącej. Co sobie myślała?
  2. Nie do wiary z kim Roznerski pojawił się na salonach. Nie mogła oderwać od niego wzroku
  3. Piotr Gąsowski w centrum dramatycznych zdarzeń. Przyjechała straż

Redaktor