W rodzinie Lecha Wałęsy doszło do wielkiej tragedii. Jego zięć, Lech Artur Wałęsa poinformował za pośrednictwem swojego Facebooka, że zmarła jego mama. Małżonek córki byłego prezydenta Polski otrzymuje serię kondolencji od bliskich oraz znajomych i nie tylko.

Legenda „Solidarności” ma kolejne powody do smutku. Nie dość, że zmaga się z chorobą, to teraz zmarła matka jego zięcia. 

Nie żyje mama zięcia Lecha Wałęsy

Lech Artur Wałęsa ożenił się z najstarszą córką byłego prezydenta Polski w 2019 roku. Po uzgodnieniu z jej rodziną przyjął ich nazwisko. Warto dodać, że od wielu lat jest gdańskim radnym Platformy Obywatelskiej.

Na ślubnym kobiercu stanęli 31 sierpnia, czyli w rocznicę podpisania porozumień sierpniowych. Ślub Magdaleny Wałęsy i Lecha odbył się w Bazylice Mariackiej. Rok później na świat przyszedł ich syn, Karol, czym chwalił się sam były prezydent w mediach społecznościowych.

W ostatnich tygodniach rodzina Wałęsów nie ma większych powodów do radości. Nie dość, że w kraju nastały bardzo ciężkie czasy, to Lech Wałęsa zmaga się z poważną chorobą, a dziś jego zięć poinformował o śmierci swojej mamy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dziś odeszła moja mama – napisał Lech Artur Wałęsa na swoim Facebooku.

Pod wpisem bardzo szybko pojawiło się setki komentarzy, w których znajomi, bliscy i nie tylko wyrażali smutek i kondolencje z powodu tak wielkiej straty.

– Światełko i modlitwa za duszę pani Danusi a WAM dużo sił byście mogli przetrwać ten trudny czas,

– Serdeczne wyrazy współczucia Panie Leszku… Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… – czytamy w komentarzach.

Niestety to nie pierwsza przykra informacja, jaką dzisiaj podajemy. Całej rodzinie Lecha Wałęsy składamy najszczersze kondolencje i życzymy mnóstwo sił w tym ciężkim dla nich okresie.

Zobacz zdjęcie:

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Media nieoficjalnie: Nowe obostrzenia w Polsce możliwe od 1 grudnia
2. Pilny apel Mikołaja Roznerskiego. Od rana prosi o wsparcie: „Jeżeli jesteście w jakiś sposób w stanie pomóc”
3. „Milionerzy”: Odpadła na pierwszym pytaniu, chodziło o lód. „Emocjonalnie ją to przerosło”

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl