Zamknięcie granic Polski może stać się faktem? Premier Mateusz Morawiecki nie pozostawia żadnych wątpliwości. Dziś odbyła się konferencja prasowa, podczas której Premier ogłosił nowe obostrzenia obowiązujące od jutra w Polsce. Wśród nich czerwona strefa dla całego kraju: – Bardzo niepokoi nas to tempo przyrostów – mówił Morawiecki. Co w takim razie z granicami Polski? Czy będą zamknięte?

Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji poruszył kwestię zamknięcia granic. Od jutra zaczynają obowiązywać bardzo poważne restrykcje, przypominające rozwiązania zastosowane przez rząd wiosną. Premier odniósł się do ewentualnego zamknięcia granic przez Polskę.

Zamknięcie granic Polski

Premier podczas dzisiejszej konferencji prasowej ogłosił, że od jutra cały kraj znajdzie się w czerwonej strefie. Mateusz Morawiecki zaznaczył, że sytuacja jest niezwykle poważna, czeka nas ciągły wzrost zachorowań, dopóki obostrzenia nie przyniosą pierwszych rezultatów:

-Bardzo niepokoi nas to tempo przyrostów – wyjawił premier. Z tego powodu wprowadzono szereg dodatkowych obostrzeń. A co wśród nich?

Restauracje, puby, kawiarnie będą mogły jedynie sprzedawać produkty na wynos. To potrwa dwa tygodnie. – To bardzo trudna wiadomość dla właścicieli, ale zdaniem specjalistów pomieszczenia gastronomiczne to zwykle pomieszczenia, gdzie jest dużo osób na niewielkiej powierzchni – wyjaśnił premier.

Oprócz tego seniorzy i młodzież są objęci dodatkowymi restrykcjami, co więc z granicami naszego kraju? Premier wspomniał o tym podczas konferencji:

– Musimy wiedzieć, że jeśli będą potrzebne dalsze drastyczne kroki, jak zamknięcie granic, zakaz przemieszczanie się czy głębszy lockdown, to trzeba będzie się na taki krok zdecydować – podkreślił Mateusz Morawiecki.

  1. Minister Edukacji powiedział, ile będzie trwać nauka zdalna, wielu rodziców może nie być zadowolonych
  2. Zakaz wychodzenia z domu dla seniorów, dzieci i młodzieży. Od kiedy i w jakich godzinach?
  3. Czy we Wszystkich Świętych możemy pójść na cmentarz? Premier zabrał głos na pilnej konferencji

Mateusz Morawiecki – czy możemy spodziewać się dodatkowych obostrzeń?

Premier zaznaczył, że każda następna decyzja rządu będzie odpowiedzią na ilość zachorowań. Rząd ma nadzieję, że obostrzenia spowodują spowolnienie transmisji wirusa. To jednak będzie dostrzegalne dopiero za 10-14 dni. 

Bardzo złe informacje w stosunku do spodziewanej ilości nowych zachorowań przekazał Adam Niedzielski:

-Czarne scenariusze, które mówiły, że będziemy testowali poziom 15 tys. dziennych zachorowań. Z tym mamy do czynienia. Jeśli ta sytuacja się utrzyma, to w przyszłym tygodniu będziemy narażeni na ryzyko testowania 20-25 tysięcy zachorowań. Taki scenariusz jest gorszy od czarnego – powiedział Minister Zdrowia. 

Już teraz kraje europejskie podjęły się bardzo drastycznych kroków w walce z epidemią. Restrykcje są nawet poważniejsze niż na początku, bo kraje decydują się na wprowadzenie godziny policyjnej. Już teraz wjazd do wielu krajów UE jest utrudniony z powodu przepisów wymagających negatywnych testów na COVID-19 lub dwutygodniowej kwarantanny.

Zamknięcie granic jest szczególnie przerażającą wizją dla osób mieszkających przy granicy i dzielących swoje życie prywatne i zawodowe na dwa kraje. Jeśli jednak zachorowania wciąż będą rosły, możemy spodziewać się takich decyzji.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Grażyna Szapołowska zachwyciła zdjęciem sprzed lat. Fani są zdumieni jej kolorem włosów
  2. Od środy kolejne zmiany w Polsce. Znamy szczegóły obostrzeń, wielu Polaków nie wie, chodzi o podróże
  3. Łukasz: „Kobieta musi mieć długie włosy i nogi. Być grzeczna i smacznie gotować”
  4. Znany aktor przyłapany na zdradzie. Zrobiono mu zdjęcia, jak całuje 19 lat młodszą gwiazdę filmową
  5. Wróżka Cesaria przepowiedziała, co wydarzy się w Polsce już za kilka tygodni. Nikt nawet nie przypuszczał
  6. Dariusz Gnatowski przechodził ogromne cierpienie nie tylko przed śmiercią, był załamany. Przykre szczegóły stanu zdrowia wyszły na jaw
  7. Wyciśnij sok z buraka i wypij. Szybko zauważysz tyle plusów, ile gwiazd na niebie w pogodną noc

 

Poprzedni artykułAnna Lewandowska pokazała zdjęcie z wypadku. Złamany nos i opuchnięta twarz
Następny artykułWprowadzono nowy zakaz, dotknie tysiące młodych osób w całej Polsce. Nie spodziewali się podobnej decyzji
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl