Czyszczenie zamszowych butów mogło być traumatyczne. Nie jest to jednak powód, by zaprzestać ich kupowania. Jak czyścić zamszowe buty? Przedstawiamy proste, sprawdzone sposoby.

Zapobiegawczo używaj sprayu ochronnego

Stosuj wypróbowanego i przetestowanego środka ochronnego w sprayu bez silikonów na nowych, czystych butach, aby nie były one zaimpregnowane na drobne plamy, zacieki i rozpryski.

Upewnij się, że używasz sprayu, który jest zalecany w szczególności do delikatnych skór i zamszu, i dokładnie przestrzegaj instrukcji.

Dbaj o odpowiednie warunki atmosferyczne

Nawet jeśli impregnujesz swoją parę sprayem, nadal powinieneś unikać noszenia zamszowych butów w wilgotnych warunkach pogodowych i w pobliżu plaży, ponieważ woda i żrące sole będą z czasem plamić, uszkadzać i osłabiać materiał.

Jak czyścić zamszowe buty? Przedstawiamy proste, sprawdzone sposoby

Para nie tylko usuwa zagniecenia na Twojej ulubionej bluzce. Pomoże także oczyścić zabrudzenia z zamszowych butów.

Szczotkuj je regularnie na sucho

Zaleca również zainwestowanie w szczotkę z drobnym, naturalnym włosiem wykonanym z włosia końskiego do regularnej pielęgnacji i usuwania plam.

Bądź rozważny, jeśli chodzi o przechowywanie butów zamszowych

Chcesz zachować szczególną ostrożność podczas odkładania zamszu na sezon, ponieważ jest to materiał naturalny.

Zdecyduj się na worek materiałowy zamiast plastikowego. W ten sposób lepiej ochronisz buty przed kurzem i uszkodzeniami oraz zapewnisz odpowiednią cyrkulację powietrza.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.