Metro warszawskie rozbudowuje przystanki na Bemowie. W związku z tym czasowo zostaną zamknięte trzy stacje na Woli: pociągi linii M2 nie pojadą przed stacje: Płocka, Młynów i Księcia Janusza.

Prace rozpoczną się 16 sierpnia (poniedziałek) i mają potrwać aż do 27 sierpnia (piątek). Pasażerowie jadący linią M2 będą mogli dotrzeć tylko do stacji Rondo Daszyńskiego – później będą musieli przesiąść się na autobusy zastępcze.

Rozbudowa metra w Warszawie – utrudnienia i linie zastępcze

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Osoby mieszkające na Woli powinni się przygotować, że przez prawie dwa tygodnie, by dojechać do centrum, będą musieli jeździć komunikacją zastępczą. Stacje Księcia Janusza, Młynów i Płocka pozostaną zamknięte przez 11 dni.

Powodem jest budowa przystanków Metro Ulrychów i Bemowo. Podróżujący będą mogli przesiąść się na stacji Rondo Daszyńskiego do zastępczej linii autobusowej ZM2. Trasa autobusów zastępczych będzie wiosła przez przystanki: Rondo Daszyńskiego, Prosta, Kasprzaka, Płocka, Górczewska, Osiedle Górczewska.

Zarząd Transportu Miejskiego ogłosił też, że w godzinach szczytu zostaną uruchomione dodatkowe kursy ze skróconymi trasami, jadące do przystanku Metro Księcia Janusza.

Plany rozbudowy metra w Warszawie

Linia M2 ma łączyć Bemowo z Targówkiem na 21 stacjach. Obecnie ukończono pracę na trzynastu z planowanych. Jednocześnie trwają prace nad przystankami na Bródnie i Bemowie.

Między Wolą a Bemowem ma powstać najkrótszy odcinek II linii metra, liczący sobie niewiele ponad 2,5 kilometra. Na Targówku powstaną łącznie 4 kilometry torów, łączące 3 przystanki. Za ostatnimi stacjami zostaną zbudowane tory odstawcze.

Powstające właśnie stacje to: Zacisze, Kondratowicza i Bródno oraz Ulrychów i Bemowo. Koniec prac i otwarcie przystanków zaplanowano na drugą połowę 2022 roku.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Nie mieści się w głowie, co Jakimowicz wyprawiał na antenie

Źródło: se.pl