Lelum.pl

fot. KAPiF

Zanim zmarł nieliczni wiedzieli, jak wiele łączy go z Tomaszem Lisem. Jedna rzecz szczególnie zaskakuje

6 Marca 2023

Autor tekstu:

Marcin Gałązka

Tomasz Lis i Kamil Durczok mają taką samą datę urodzenia i swoje dziennikarskie kariery rozpoczynali w podobnym czasie. Obaj byli wpływowym telewizyjnymi osobowościami. Co łączy ich kariery? 

Obaj w swoim pokoleniu są jednymi z najbardziej szanowanych dziennikarzy. Wspólnie otrzymali wiele dziennikarskich nagród. Potrafili jednak zniechęcić do siebie wiele osób i obaj oskarżani byli przez współpracowników o mobbing.

Tomasz Lis - dorobek zawodowy

Tomasz Lis i Kamil Durczok urodzili się 6 marca. Lis w 1966 roku, dwa lata wcześniej od Durczoka. Drugi z wymienionych dziennikarzy zmarł 2 lata temu, pierwszy w tym roku będzie obchodził 57. urodziny.

Lis swoją karierę zawodową rozpoczął od telewizji. W czasie studiów wygrał konkurs na reportera TVP, a kilka miesięcy później przeprowadzał wywiad z Wojciechem Jaruzelskim. Został także korespondentem TVP w Stanach Zjednoczonych.

W 1997 roku Lis przeniósł się do TVN. Najważniejsze dziennikarskie nagrody, które otrzymał to: laureat Grand Press, oraz laureat Telekamer. Został także odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za wkład w rozwój wolnych mediów i niezależnego dziennikarstwa.
 

Eryk Romanowski

Nie żyje Eryk Romanowski. Został zaatakowany na ulicy, miał tylko 16 lat

CZYTAJ DALEJ

Dorobek zawodowy Kamila Durczoka

Karierę dziennikarską Kamil Durczok rozpoczął od radia, jednak szybko przedostał się do Telewizji Polskiej. Podobnie jak Lis po czasie zamienił nadawcę publicznego na TVN. W 2003 roku wybrano go na najpopularniejszego prezentera telewizyjnego według badań IPSOS.

Durczok także wygrywał Telekamery oraz nagrodę Grand Press. Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasług. Pracował nawet gdy prowadził walkę z rakiem. Leczenie onkologiczne nie stanęło mu na drodze do posługi dziennikarskiej. 

Co łączy Tomasza Lisa i Kamila Durczoka?

Obaj dziennikarze mieli trudny charakter i wdawali się w liczne konflikty z podwładnymi. Słynną wpadką Durczoka był brudny stół jeszcze przed rozpoczęciem emisji “Faktów”. W 2015 roku został oskarżony o mobbing, co potwierdzało kilka osób. Przeciwko Durczokowi prowadzony był także proces dotyczący prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu.

Lis także został oskarżony o mobbing. Zrobili to pracownicy “Newsweeka”, gazety której Lis był redaktorem naczelnym. Zarzucano mu również stronniczość i podawanie niesprawdzonych informacji. Na wizji cytował wpisy z konta Kingi Dudy, które nie należało do niej. Dostał za to tytuł Hieny Roku.

Kamil Durczok
fot. KAPiF
Tomasz Lis
fot. KAPiF

Źródło: pomponik.pl

świeca

Nie żyje Benedykt Radecki. W zespole Dżamble grał z Andrzejem Zauchą

CZYTAJ DALEJ
Jerzy Stuhr

Jerzy Stuhr skomentował wyrok sądu w swojej sprawie. Zaskakujące słowa

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

tomasz liskamil durczok

Podobne artykuły

Nowości

Nie żyje prof. Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej. Z uczelnią był związany od 50 lat
Czytaj więcej >

Nowości

Ewa Krawczyk walczyła z jednym nawykiem Krzysztofa latami, nie chciała, żeby się z niego śmiali. Po śmierci wszystko wyznała
Czytaj więcej >

Nowości

Nie żyje Adam Bronikowski. "Ukochany Tata, wybitny dziennikarz telewizyjny, erudyta"
Czytaj więcej >

Nowości

Adam Małysz zdruzgotany stanem żony Dawida Kubackiego. Przekazał, co czuje
Czytaj więcej >

Nowości

Kasjerka zwróciła uwagę starszej pani. Takiej reakcji się nie spodziewała, można zapaść się pod ziemię
Czytaj więcej >

Nowości

Jacek Wójcik wyjmował zakupy. Kaźmierska zastygła, widząc co zrobił po chwili
Czytaj więcej >
Marcin Gałązka

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]