Podobno zapach to jeden z najpotężniejszych wspomnień i skojarzeń z drugim człowiekiem. Odgrywa on dużą rolę w odczuwaniu atrakcyjności fizycznej. W tym artykule przedstawiamy Wam zapachy afrodyzjaki, które działają jak feromony i z całą pewnością oczarujesz nimi swojego partnera.

Zapachy afrodyzjaki, które działają jak feromony

Zapachy afrodyzjaki to aromaty, które pobudzają instynkt seksualny poprzez zwiększanie pożądania i przyjemności. 

Już starożytni Egipcjanie używali perfumowanych olejków, aby stworzyć odpowiedni nastrój i intymność. Mówi się, że Kleopatra używała kardamonu, cynamonu i bazylii, aby uwieść takich ludzi jak Marek Antoniusz, czy cesarz Juliusz Cezar. Mówi się również, że w tym samym celu, kąpała się w mieszance mleka i szafranu.

Pomimo pewnego sceptycyzmu co do stosowania afrodyzjaków, badania pokazują, że wiele z tych aromatów działa – i można je łatwo włączyć do swojej codziennej rutyny zapachowej.

Zapachy afrodyzjaki, które warto znać:

Lawenda

Udowodniono, że zapach tego kwiatu odpręża i pobudza jednocześnie, co jest wspaniałym sposobem na wprowadzenie odpowiedniego nastroju.

Wanilia

Wykazano, że kojący zapach wanilii zwiększa pobudzenie u mężczyzn aż o 9%.

Jaśmin

Jego bogaty, słodki zapach jest używany od wieków w celu poprawy libido, dzięki czemu jest jednym z bardziej znanych afrodyzjaków.

Imbir

Rozgrzewający i ostry imbir od wielu wieków był używany jako afrodyzjak. Dodaje on energii, działa stymulująco na krążenie i może pomóc w radzeniu sobie z zaburzeniami erekcji.

Drzewo sandałowe

Poprawia puls i wykazuje właściwości przeciwdepresyjne i relaksujące.

Róża

Zwiększania pewność siebie, płodności i libido. Praktycy ajurwedy powiedzą ci również, że pomaga regulować układ nerwowy, sprawiając, że ludzie są bardziej wrażliwi na dotyk.

Mięta pieprzowa

Jest świetnym afrodyzjakiem dla kobiet – zwiększa wrażliwość na dotyk i rozszerza naczynia krwionośne.

Poprzedni artykułMyśleli, że znaleźli szczeniaki labradora. Prawda okazała się ogromnym zaskoczeniem, nie wierzyli
Następny artykułSoda oczyszczona, cytryna, ocet, sól. Jak dokładnie wyczyścić dom? Znamy naturalne sposoby
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.