W lutym 2020 do sądu trafiła sprawa związana z miejscem pochówku Piotra Woźniaka Staraka na terenie posiadłości w Fuledzie. Niedawno zapadł wyrok. Piotr Woźniak-Starak zginął w wypadku w 2019 roku.

Piotr Woźniak-Starak, producent filmowy, zginął w 2019 roku w wyniku wypadku na jeziorze Kisajno. Śmierć była ogromnym ciosem dla rodziny, najbliższych, ale również dla środowiska filmowego. Jego żona – Agnieszka Woźniak-Starak – po śmierci męża zdecydowała się wycofać na jakiś czas z show-biznesu.

Piotr Woźniak-Starak – miejsce pochówku

Piotr Woźniak-Starak został pochowany na terenie rodzinnej posiadłości w Fuledzie. Władze sprawdziły, czy zmarły jest pochowany zgodnie z przepisami. Wedle Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Giżycku, okazało się, że grób Piotra Woźniaka-Starak nie spełnia wymogów, które są stawiane katakumbom.

W lutym 2020 roku do sądu trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia. Chodziło o wykroczenie w związku z pochówkiem poza cmentarzem. O wykroczenie oskarżono Mirosława S. – wuja Piotra Woźniaka-Staraka. Mężczyzna był również mistrzem ceremonii na pogrzebie.

24 marca 2020 w Sądzie Rejonowym w Giżycku ogłoszono oficjalny wyrok w sprawie legalności pochówku producenta filmowego. Mirosław S. został uznany za winnego. Okazało się jednak, że sąd odstąpił od wymierzenia kary mężczyźnie. Dlaczego?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Groby mogą znajdować się w obrębie cmentarzy, a jak tłumaczył sąd w Giżycku, zwłoki lub prochy zmarłego mogą zostać złożone w: grobach, katakumbach, kolumbariach, czy być zatopione w morzu. Uzasadniając wyrok, sąd w Giżycku wyjaśnił, że miejsce pochówku producenta filmowego nie miało negatywnego wpływu na otaczające środowisko.

Piotr Woźniak-Starak – okoliczności śmierci

Piotr Woźniak Starak zmarł w wieku 39 lat. Mężczyzna zaginął w nocy z 17 na 18 sierpnia 2019 roku. Producenta poszukiwały służby ratunkowe, a nawet słynny jasnowidz Krzysztof Jackowski. Woźniaka-Starak szukało również 80 żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Mężczyznę odnaleziono 22 sierpnia 2019. W jego organizmie w momencie wypadku znajdowało się 1,7 promila alkoholu we krwi. Mężczyzna wraz z młodą kobietą – Ewą O. – ulegli wypadkowi na jeziorze Kisajno. Kobieta przeżyła.

Pogrzeb mężczyzny odbył się 29 sierpnia w Konstatncinie-Jeziornej. Urnę z jego prochami złożono 30 sierpnia na terenie wspomnianej posiadłości Woźniaków-Staraków w Fuledzie.

Piotr Woźniak-Starak był producentem takich filmów jak Bogowie, Ukryta gra, czy Sztuka kochania.

Zobacz zdjęcia:

Miejsce pochówki Piotra Woźniaka-Staraka
fot. Mateusz Opasiński / źródło: wikipedia

Piotr Woźniak-Starak był związany z dziennikarką, Agnieszką Woźniak-Starak.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pudelek.pl