Z pewnością każdy z nas, zastanawiał się kiedyś, czy istnieje życie po śmierci. Wszystko wskazuje na to, że będzie to możliwe… 

Startup Nectome wyszło z propozycją ciekawej usługi. Umożliwiają chemiczne zamrożenie ludzkiego mózgu, a wszystko po to, aby zachować neurony i synapsy oraz „zakonserwować” wspomnienia. Pracownicy firmy chcą przesłać ludzką świadomość do komputera. Zapewniają, że mózg i pobrane z niego dane, poprzez przesłanie informacji do wirtualnego świata, będą przechowywane przez tysiące lat. Więcej szczegółów na ten temat poznamy w tym roku na wydarzeniu Y Combinator’s Demo Day. Współzałożyciel firmy Nectome – Robert McIntyre przedstawi koncepcje projektu.

Przeniesienie świadomości do komputera

Koszt nietypowej usługi to 10 tysięcy dolarów! Jednak nawet posiadanie tych pieniędzy, nie jest w stanie zapewnić możliwości zakupu usługi. Nectome wymaga, aby zamrażany mózg był świeży. Warto zaznaczyć, że cały proces konserwacji zabije jego posiadacza, ponieważ przywrócenie żywotności zamarzniętych komórek, nie będzie już możliwe!

Pacjent poczuje jakby popełniał samobójstwo – powiedział współzałożyciel Nectome.

Pomimo pewnej śmierci, chętnych godzących się na podłączenie do aparatury ciągle przybywa. Na ten moment do firmy zgłosiło się 25 klientów. Pośród nich jest również sam szef Y Combinator, 32-letni inwestor – Sam Altman.

Chcę, aby dane z mojego mózgu zostały zapisane w chmurze – wyznał szef Y Combinator.

Przedstawiony przez Nectome projekt uzyskał nawet akceptację rządu. Firma dostała milion dolarów na badania dotyczące mózgu oraz jego chorób od Narodowego Instytutu Zdrowia.

A wy chcielibyście wykonać backup swojej świadomości?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Skazany za niewinność wychodzi na wolność! Tomasz Komenda siedział 18 lat
  2. Niezwykłe odkrycie. Te mumie mogą być kosmitami
  3. Aktorka M jak Miłość wpadła w szał. Zaczęła wulgarnie krzyczeć na ulicy

Źródło: planeta.fm

 

Poprzedni artykułPolski polityk bezlitośnie pobity przez kibiców? Był totalnie pijany
Następny artykułMetamorfozy gwiazd przez ostatnie 10 lat. Zobacz zdjęcia
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl