Zaproszenie na ślub, w którym państwo młodzi zaznaczają, że nie życzą sobie obecności dzieci to kontrowersyjny temat. Przykłady takich zaproszeń coraz częściej przywoływane są na różnych forach. Temat ten dzieli Internautów na zwolenników wesel wolnych od dzieci i tych, którzy uważają, że rodzice powinny móc zabierać na nie swoje pociechy.

Użytkowniczka Bellabutterfly2016 z forum mumsnet.com dzieli się historią, w której zawiodła ją postawa jej przyjaciółki. Kobieta miała być świadkową na ślubie, jednak w ostatnim momencie, kiedy otrzymała zaproszenie na ślub, została poinformowana,  że nie może zabrać na wesele dziecka. Czy takie zachowanie jest w porządku?

Brać dzieci na ślub?

Czy powinno się zabierać dzieci na ślub to debata, która powraca co chwilę. Zwolennicy uważają, że dzieci na uroczystości wprowadzają rodzinną atmosferę i ożywiają dzień. Przeciwnicy twierdzą, że dla samych dzieci, szczególnie małych, to męka zarówno dla nich, jak i dla gości. Niemowlę podczas długiej ceremonii w kościele na pewno będzie płakać. Na weselu, po ósmej wieczorem wszystkie dzieci będą już zmęczone i marudne. Dlatego warto dobrze to przemyśleć wysyłając zaproszenie na ślub. 

Warto jednak, żeby para młoda od początku jasno zakomunikowała gościom, czy dzieci są mile widziane na ich weselu. Nie powinna zdarzyć się taka sytuacja, że zaproszenie na ślub twierdzi coś innego, niż było ustalane. Oczywiste jest, że rodzice będą potrzebowali trochę czasu na zorganizowanie pociechom opieki. Dlatego Internauci bardzo surowo ocenili zachowanie panny młodej opisane na forum. 

Fałszywe zaproszenie na ślub?

Kobieta pisze, że dostała zaproszenie na ślub przyjaciółki w roli świadkowej. Nie była jedyną z przyszłych druhen, która ma dzieci, więc oczywiście ten temat został już na samym początku poruszony. Panna młoda nie miała absolutnie żadnych problemów z tym, żeby kobiety pojawiły się z dziećmi. Szczególnie że forumowiczka nie miała absolutnie żadnej możliwości zorganizowania opieki dla pociechy.

Internauci zdecydowanie uznali takie zachowanie za niepoważne. Wysyłając zaproszenie na ślub, w którym informuje się, że dzieci nie są na nim mile widziane, oczywiście trzeba liczyć się z tym, że część zaproszonych osób nie się pojawi. To jest zrozumiałe. Okłamywanie własnej świadkowej jest natomiast po prostu nie w porządku. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zaproszenie na ślub
flickr.com

Wesele to przede wszystkim wielki dzień młodych i nie można się dziwić, że chcą być w centrum uwagi.

zaproszenie na ślub
pixabay.com

Dzieci na weselu mogą wprowadzić rodzinną atmosferę. 

zaproszenie na ślub
unsplash.com

Nie można też dziwić się rodzicom, że chcą mieć ze sobą swoje pociechy.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Inspektorat bije na alarm: Popularny ser zakażony. Zjedzenie grozi nawet śmiercią
  2. Anny Kalczyńskiej w żałobie. Gwiazdę wspierają inne sławy, wzruszające gesty
  3. Piotr Woźniak-Starak pochowany w Fuledzie. Tak wygląda jego niezwykły grób
  4. Schorowana sprzątaczka z Olsztyna wygrała 13 milionów. A to wszystko dzięki niepozornemu drobiazgowi
  5. Kasia Cichopek pokazała zdjęcie swojej kuchni. Nawet Szelągowska by takiej nie zaprojektowała
  6. 43-letnia, najpiękniejsza gwiazda Polsatu Karolina Szostak pochwaliła się nadzwyczajnym efektem diety owocowo-warzywnej. Brawo

źródła: mumsnet.com

Poprzedni artykułDom Wałęsy jest nowoczesny i stylowy. Pokazał piękne wnętrza i rodzinę
Następny artykułTomasz Dedek nikomu nie powiedział, że choruje na raka. Walczył z chorobą w samotności
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego