Zasiłek opiekuńczy wciąż będzie przyznawany rodzicom, którzy nie zdecydują się na posłanie swoich pociech do szkół. Premier Mateusz Morawiecki, podczas ostatniej konferencji prasowej z 13 maja powiedział kiedy zostaną wznowione zajęcia dydaktyczne, a także podał daty znoszenia kolejnych obostrzeń.
 
Podczas środowej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki podał ważną informację dla rodziców dotyczącą otwarcia szkół, a także otrzymywania zasiłku opiekuńczego. Polska weszła w trzeci etap odmrażania gospodarki. 
 
 
Zasiłek opiekuńczy dla rodziców a otwarcie szkół
 
Jak ogłosił Premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowej konferencji, 25 maja w klasach 1-3 szkół podstawowych zostaną uruchomione zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne, a także konsultacje z nauczycielami dla maturzystów i ósmoklasistów. Tym samym uspokoił rodziców – to do nich należy decyzja, czy poślą dzieci do placówek. Ci, którzy się na to nie zdecydują, wciąż będą mogli otrzymywać zasiłek.
 
 
Utrzymujemy jednocześnie też możliwość otrzymania od państwa zasiłku opiekuńczego. Tak, żeby była opcja, możliwość dla tych z państwa, którzy się tego obawiają lub wolą, żeby pociechy pozostały w domu, jest dowolność – mówił. Zanim jeszcze nastąpi otwarci szkół, dzieci, które od miesięcy pozostawały w domach, będą mogły zażyć trochę ruchu.
  1. Gwiazdor TVP w żałobie. Nie może uwierzyć, że bliska osoba odeszła tak wcześnie
  2. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. W Polsce padł właśnie rekord
  3. Tomasz Kammel powitał nowego członka rodziny. Jego związek wkroczył na nowy poziom, jest zdjęcie

Otwarcie orlików

Wraz z wejściem w życie trzeciego etapu znoszenia obostrzeń, 18 maja otwarte zostaną stadiony, boiska i orliki, a także zwiększona zostanie ilość osób, które jednocześnie będą mogły korzystać z tych obiektów. Premier Mateusz Morawiecki poinformował również o zmianach dotyczących komunikacji miejskiej, otwarciu salonów fryzjerskich, kosmetycznych oraz restauracji.

Czy rodzice zdecydują się posłanie swoich dzieci do szkół?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zasiłek
Screen z youtube.com/
Kancelaria Premiera

Mateusz Morawiecki poinformował o wejściu w trzeci etap odmrażania gospodarki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

zasiłek
unsplash.com

Od 25 maja zostaną uruchomione zajęcia dla klas 1-3 oraz konsultacje dla maturzystów i ósmoklasistów. Rodzice będą mogli zadecydować, czy poślą swoje dziecko do szkoły. 

Rodzicom, którzy się na to nie zdecydują, wciąż będzie przysługiwał zasiłek.

ZOBACZ TEŻ:

  1. RMF FM: Trzaskowski zgodził się ubiegać o fotel prezydenta Polski
  2. Zmiany w przemieszczaniu po Polsce już 22 maja. Podano szczegóły
  3. Jesteś palaczem? Masz jeszcze tylko 7 dni, kluczowy dzień dla palących
  4. Łukasz Szumowski ma ważną wiadomość dla tysięcy Polaków. Obostrzenia mogą powrócić
  5. Fantastyczna wiadomość dla Polaków. Wraz z III etapem znoszenia obostrzeń wraca jedna rzecz, mało kto o niej mówi
  6. Kidawa-Błońska wycofuje kandydaturę z wyborów prezydenckich. Co się stało?

źródło: poradnikzdrowie.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.