Zasiłek dla osób, które straciły pracę? Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda chcą zorganizować dodatkową pomoc dla osób, które z powodu epidemii koronawirusa zostały pozbawione miejsca pracy. Podczas spotkania w Radziejowicach, na terenie zakładu produkcyjnego Flis, premier zapowiadał zwiększenie zasiłku dla bezrobotnych i wprowadzenie kolejnego. 

Szef rządu zapowiedział wprowadzenie zasiłku solidarnościowego dla osób, które straciły pracę z powodu wstrzymania działalności niektórych przedsiębiorstw. Będziemy robić wszystko, żeby chronić polską gospodarkę, polskie miejsca pracy i razem wyjdziemy z tego kryzysu nie tylko obronną ręką – zapewniał Morawiecki, jak podaje polskatimes.pl

Pomoc dla przedsiębiorców

Z powodu epidemii koronawirusa tysiące osób straciło pracę. Jednak jak podaje rm24.pl, według Ministerstwa Pracy, wzrost stopy bezrobocia w Polsce będzie najbardziej odczuwalny dopiero od lipca. Mimo to rząd próbuje na wszelkie sposoby załagodzić dramatyczną sytuację wielu Polaków. Podczas wystąpienia na terenie zakładu Flis, Mateusz Morawiecki zapowiadał radykalne zmiany

-Trudny, radykalny czas wymaga radykalnych, odważnych rozwiązań […] I zdecydowaliśmy się takie decyzje podjąć i w ramach tarczy finansowej, która ma bronić polskie miejsca pracy przeznaczamy dziennie ponad miliard złotych – powiedział Szef rządu, jak podaje polskatimes.pl.

  1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety
  2. Ważny zakaz przedłużono do końca lipca. Zapadła oficjalna decyzja
  3. TVP szykuje niespodziankę dla Polaków. Największe gwiazdy zrobią niesamowitą rzecz

Zasiłek solidarnościowy

Oprócz ratowania polskich przedsiębiorców, plan Premiera i Prezydenta Andrzeja Dudy obejmuje również osoby, które z powodu pandemii utraciły źródło dochodu. Na ten moment zasiłek dla bezrobotnych wynosi  860 zł brutto, jednak Morawiecki chce podnieść tę kwotę do 1200 złotych. Jednak z zasiłku mogą skorzystać jedynie osoby, które przepracowały co najmniej 12 miesięcy, w ciągu ostatniego 1,5 roku. 

Dodatkowo, jak zapewnia Premier osoby, które straciły pracę przez epidemię COVID-19 mogą liczyć na tzw. zasiłek solidarnościowy. 

-[…] zgodnie z zaleceniem pana prezydenta, osłonę solidarnościową – dodatkowy zasiłek 3-miesięczny dla osób, które teraz tracą pracę, w wysokości 1300 złotych[…]  żeby wesprzeć tych, którzy znajdą się w tym bardzo nieszczęśliwym dla siebie położeniu – wyjaśnia Premier Morawiecki w dalszej części wypowiedzi. 

Dodatkowy zasiłek ma być jednak wypłacany tylko przez 3 miesiące. Morawiecki na koniec poinformował, że już wkrótce dowiemy się kiedy obiecywane zmiany wejdą w życie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zasiłek
fot. screen z youtube.com/TVP Info

Rząd chce wprowadzić zasiłek solidarnościowy dla osób, które straciły pracę z powodu epidemii COVID-19. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  2. Możesz nie dostać 1000 zł na wakacje przez jeden szczegół. Od niego zależy wszystko
  3. Odziedziczył wszystko po Zbigniewie Wodeckim. Artysta kochał go ponad życie
  4. Od 18 maja zmiany na uczelniach wyższych. Najnowsze informacje przekazał minister MNiSW
  5. Od 22 maja duża zmiana dla Polaków. Intercity podjęło przełomową decyzję, chodzi o podróżowanie po Polsce
  6. Absurdalny materiał w “Wiadomościach”. Zawinił rząd Morawieckiego, TVP i tak znalazło sposób

Źródło: se.pl, polskatimes.com, 

Poprzedni artykułPamiętacie Kasię z ”13 posterunku”? Mamy jej zdjęcia, nie mieści się w głowie, jak teraz wygląda
Następny artykułDagmara Kaźmierska nie może się pozbierać. Własny syn złamał jej serce
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.