Zasiłek opiekuńczy wypłacany jest rodzicom dzieci do lat ośmiu, którzy ze względu na koronawirusa zostają z pociechami w domach. Z przepisów wynika, że świadczenie miało być wypłacane do końca tego tygodnia. Rząd jednak uspokaja rodziców. Zasiłek opiekuńczy po 24 maja również zostanie wypłacony – poinformowało radio RMF24 o słowach ministra.

Zasiłek opiekuńczy będą mogli dostawać rodzice spełniający kryteria aż do 14 czerwca br. Jak podaje RMF24, problem jest jednak w tym, że nigdzie w ustawie nie ma odpowiedniego zapisu, ponieważ rząd zapomniał o tym przy ostatniej aktualizacji tarczy antykryzysowej. Czy partia rządząca dotrzyma obietnic mimo braku regulacji prawnych?

Zasiłek opiekuńczy będzie wypłacony

Zasiłek opiekuńczy dostawali rodzice dzieci do lat ośmiu – sięgał on 80 procent całej pensji. W wyniku błędu rząd zapomniał jednak przedłużyć daty wypłacania zasiłków w tarczy antykryzysowej. Z obecnych danych wynika, że pieniądze mogą być wypłacane do końca tego tygodnia, nie dłużej. 

Kancelaria premiera Mateusza Morawieckiego wydała jednak oświadczenie potwierdzające, że rodziny będą dalej dostawać świadczenia:

– Prawo do dodatkowego zasiłku opiekuńczego zostało przedłużone do 14 czerwca br. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje na dotychczasowych zasadach zarówno dla rodziców i opiekunów dzieci do lat 8 oraz dzieci i dorosłych osób niepełnosprawnych – poinformowało RMF24

  1. Kuba Wojewódzki składa pozew. Wielka afera po najnowszym programie TVP
  2. Media obiegła przykra wiadomość o śmierci. Biały Dom pogrążony w żałobie
  3. 5-latka została okrzyknięta najpiękniejszą dziewczynką na świecie. Zdjęcia zapierają dech

Rząd rozwiewa wątpliwości

Dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda, ustalił w resorcie rodziny, że błąd zostanie naprawiony, a zapis o przedłużeniu wypłacania zasiłku opiekuńczego po 24 maja, znajdzie się w nowej wersji tarczy antykryzysowej. Z informacji wynika, że ma zostać ona uchwalona dopiero w przyszłym tygodniu przez Sejm. 

Mimo że zasiłek opiekuńczy ma pomagać rodzinom w czasie kryzysu, nie wszyscy twierdzą, że takie gospodarowanie pieniędzmi jest właściwe. Były szef NFZ uważa, że rząd polski obrał najdroższy i najbardziej nietrafiony model walki z koronawirusem. Czy ma rację?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zasiłek opiekuńczy
fot. screen z youtube.com/TVP Info

Premier Morawiecki uspokoił wszystkich rodziców.

zasiłek opiekuńczy
Fot. unsplash.com/
Jonathan Borba

Zasiłek opiekuńczy po 24 maja również zostanie wypłacony.

zasiłek opiekuńczy
Fot. Guillaume de Germain, Unsplash

Świadczenia zostały przedłużone do 14 czerwca.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pirat z BMW może być skazany na dożywocie. Nagły zwrot w sprawie tragedii na przejściu
  2. Minister ma genialne wieści dla całej Polski. Kamień z serca, wielka ulga
  3. Minister Zdrowia potwierdził kolejne znoszenia obostrzeń. Takiej decyzji nikt nie spodziewał się tak szybko
  4. Mąż wręczył żonie bukiet kwiatów. Przyjrzała mu się bliżej i zauważyła liścik, zamurowało ją
  5. „Sprzedałem, oddałem, zabiłem”. Ojciec zaginionej 1,5-rocznej Moniki wciąż wodzi za nos policję
  6. Są nowe, oficjalnie żółte alarmy. Uważajcie na siebie szczególnie wieczorem, Instytut wydał ostrzeżenia

Źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykuł2-letnie dziecko zakażone koronawirusem. Matka opublikowała wpis, nie mieści się w głowie
Następny artykułCzy Polacy są tolerancyjni? Zdania są bardzo podzielone, a jakie jest Twoje?
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.