Zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom, którzy z powodu epidemii koronawirusa muszą zostać w domu, zrezygnować z pracy, by móc zaopiekować się dziećmi uczące się w trybie zdalnym. Rząd w sobotę ogłosił, że uczniowie nie wrócą do szkół przed końcem grudnia. Premier wyjaśnił, czy przez ten czas rodzice nadal mogą liczyć na zasiłek, okazuje się, że tak.

Mateusz Morawiecki rozwiał wszelkie wątpliwości rodziców. W związku z przedłużeniem nauczania zdalnego rodzice nadal mogą liczyć na zasiłek opiekuńczy. Wiadomo także co z okresem ferii, podczas których dzieci mają pozostać w domach, wprowadzono bowiem zakaz wyjazdów.

Zasiłek opiekuńczy bez zmian

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej w sobotę przekazał, że rząd zdecydował się przedłużyć nauczanie zdalne do końca grudnia, a także wprowadzić nowy termin ferii, jednakowy dla całego kraju tj. 4-17 stycznia.

Byliśmy nakłaniani do otwarcia szkół. Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Podjęliśmy decyzję o tym, że ferie będą skumulowane w jednym okresie, między 4 a 17 stycznia – mówił premier podczas konferencji.

W związku z tym rodzice otrzymają zasiłek opiekuńczy za te miesiące bez zmian:

– Wszelkie zasady dotyczące zasiłków będą takie same jak w marcu, kwietniu, maju itd. Rodzice je znają. Oczywiście także, teraz gdy dzieci nie chodzą do szkoły, rodzice pobierają zasiłek – zapewnił Morawiecki podczas konferencji.

  1. Dramat w salonie piękności, nie żyje młoda kobieta. Zmarła podczas zabiegu
  2. Druzgocąca wiadomość, Meghan Markle straciła dziecko. Pierwszy raz powiedziała o tragicznych wydarzeniach
  3. Krzysztof Jackowski zalał się łzami po przeczytaniu wiadomości od syna. Jego matka odeszła, jasnowidz został sam z dziećmi

Ferie w domu

Zgodnie z komunikatem rządu, ferie 4-17 stycznia nasze pociechy mają spędzić w domu. Przypomnijmy, że do tej pory obowiązywały trzy daty przerwy zimowej, co było niezwykle korzystne dla polskiej gospodarki. 

W tym roku jednak zdecydowano, że termin będzie ten sam dla całej Polski i co więcej, będzie obowiązywał zakaz wyjazdów. W związku, z czym rodzice będą zobowiązani zapewnić opiekę swoim dzieciom, ponieważ szkoły nie będą prowadziły wówczas zajęć.

– Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe – napisano w oficjalnym komunikacie rządu. 

Rozwiązanie rządu wywołało ogromne kontrowersje. Dla polskiej gospodarki to ogromny cios, oprócz tego rodzice będą zmuszeni przedłużyć swoje urlopy. Rząd jednak zapewnia, że jest to jedyny sposób, by zminimalizować transmisję koronawirusa.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Anna Lewandowska szczotkuje pośladki na Instagramie. Wszystko pokazała (FOTO)
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Wcale nie musisz kupować nowego. Genialnie prosty trik na otwarcie jednorazowego młynka do pieprzu
  4. Zobaczyła zielone wody płodowe, później było coraz gorzej. ”Kazali mi rodzić na siłę. Wyśmiewali mnie. Położna nie chciała wezwać lekarza”
  5. Wszystkie polskie rodziny czekały na informacje o feriach. Wicepremier przekazał dobrą wiadomość
  6. Buldożek francuski bardzo chce jeść. Urządził pani przezabawną awanturę
  7. Joanna Jędrzejczyk w skąpym bikini przy basenie. Gwiazda MMA w ponętnej odsłonie (FOTO)

Źródło: biznes.wprost.pl

 

Poprzedni artykułMama Zenka Martyniuka przerwała milczenie. Ujawniła szczegóły z przeszłości syna. Niewielu miało pojęcie, jak wyglądało dzieciństwo muzyka
Następny artykułKsiądz napisał list do rodziców uczniów. Po przeczytaniu jego treści, przeżyli wstrząs. Rozpoczęli interwencję
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl