„Ranczo” już można uznać za absolutnie kultową produkcję w historii polskich seriali. Nie tak dawno zresztą otrzymało wyjątkowe wyróżnienie. Nagrodzono je Telekamerą w kategorii serial 25-lecia.

Produkcja odniosła tak gigantyczny sukces, że wielu aktorom rozkręciła kariery, choć w branży działali już lata wcześniej. Można było więc przypuszczać, że będą dobrze pamiętali pierwszy dzień na planie. Piotr Pręgowski udzielił w tym temacie zaskakującej odpowiedzi.

„Ranczo”: Co Piotr Pręgowski pamięta o pierwszym dniu zdjęć?

Niedawno aktorzy znani z serialu zostali przepytani przez serwis „Jastrząb Post” o swoje wspomnienia związane z początkiem prac nad legendarnym serialem. Jak można było przypuszczać, większość z nich przytoczyła z tego dnia pewne anegdotki. Inaczej do sprawy ustosunkował się Piotr Pręgowski, który w „Ranczu” wcielał się w Pietrka.

Jak oznajmił aktor, nie jest w stanie przypomnieć sobie pierwszego dnia zdjęciowego. Nie wydaje mu się, by wówczas działo się coś specjalnie ciekawego, a pamięta jedynie emocje. Wie, że wszyscy byli wtedy dosyć poddenerwowani, ale to normalne na początku prac przy nowej produkcji.

Był w stanie za to przytoczyć inną anegdotę dotyczącą serialu. Jak wspomniał, pewnego dnia został zaczepiony na ulicy przez sympatyczną panią. Ta zachwalała całą produkcję, twierdząc, że w piękny sposób przedstawia Polskę, choć z założenia przecież miała być to karykatura naszej rodzimej prowincji. Przy okazji dodała także, że odgrywany przez Pręgowskiego Pietrek, był według niej najmniej sympatyczną postacią.

– Ale skąd oni takiego pijaka, takiego głupka, Pietrka wzięli. Przez niego to jest dno — miała stwierdzić kobieta.

Co warto podkreślić, aktor w ogóle nie odebrał tego jako obelgę. Wręcz przeciwnie, ucieszył się. Jeśli bowiem postać wzbudza skrajne emocje u widzów, niezależnie od tego czy są one pozytywne, czy negatywne, to oznacza, że została po prostu dobrze zagrana.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Telekamery 2022. „Ranczo” serialem 25-lecia. Produkcja przebiła nawet „M jak miłość”
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Adriana Kalska z ciążowym brzuszkiem na planie serialu. Fani zrobili szybkie śledztwo

Źródło: jastrzabpost.pl

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl