W niedzielę rano Ministerstwo Zdrowia opublikowało bardzo ważny komunikat dla osób zaszczepionych. Resort przypomina, że nawet po przyjęciu szczepionki należy pamiętać o zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Są też dane o nowych zakażeniach.

DDM – to skrót, o którym nadal wszyscy powinni pamiętać. Ministerstwo apeluje – dystans, dezynfekcja i maseczka to zasady, które dotyczą każdego, nawet osób już zaszczepionych.

Ministerstwo Zdrowia przypomina

Jesteś zaszczepiony przeciw #COVID19? Pamiętaj, że wciąż powinieneś przestrzegać zasad bezpieczeństwa: Dystans, Dezynfekcja, Maseczka. #SzczepimySię – czytamy na Twitterze MZ.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Najnowsze dane

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś o ponad 45 tysiącach łóżek dla pacjentów z COVID-19, 27 336 zajętych łóżek, 4 521 respiratorach dla pacjentów z COVID-19, 3 185 zajętych respiratorach. Na kwarantannie przybywają 216 922 osoby. Wyzdrowiały 2 439 412 osoby.

Mamy 7 219 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia.

Zobacz zdjęcie:


 

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum: 

Źródło: Twitter

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.