Do bardzo niebezpiecznego zdarzenia doszło w niedzielę, 13 czerwca na jeziorze Kisajno na Pojezierzu Mazurskim. Łódź, na której pokładzie znajdowało się troje dzieci i dwoje dorosłych zatonęła. Ludzi z wody podjęli lekarze i nikomu się nic nie stało. Ruszyły poszukiwania maszyny.

Żeglarze, znajdujący się nieopodal zdarzenia natychmiastowo pomogli ludziom, którym sprzęt odmówił posłuszeństwa. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia były niekorzystne warunki pogodowe.

Jezioro Kisajno: Zatonęła łódź

Pogoda w województwie warmińsko-mazurskim nie rozpieszcza, wypoczywających tam ludzi. W dalszym ciągu jest niebezpiecznie, a silne podmuchy wiatru, pomieszane z opadami deszczu, gradu oraz burzami mogą wywołać wielkie szkody.

Tak stało się na jeziorze Kisajno. Żaglówka, na której pokładzie znajdowała się trójka dzieci oraz dwoje dorosłych ludzi zatonęła. Na szczęście żadnej z wymienionych osób się nic nie stało. Podmuchy wiatru w tamtejszym regionie sięgają 6 stopni w skali Beauforta.

– Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach – powiedział w rozmowie z Radiem ZET ratownik MOPR Tomasz Kurowicki.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Ratownik dodał, że tamtejsi ratownicy zmuszeni dziś byli podjąć aż trzy akcje ratownicze.

Pogoda w warmińsko-mazurskim na najbliższe dni

Wszystko wskazuje na to, że w najbliższych dniach mieszkańcy oraz wczasowicze województwa warmińsko-mazurskiego doczekają się znacznej poprawy pogody jedynie z przelotnymi burzami, czy opadami.

Wg informacji podawanych przez portal pogoda.interia.pl nadchodzą znacznie pogodniejsze i cieplejsze dni. Już jutro, tj. w poniedziałek 14 czerwca temperatura ma sięgać do 22 stopni Celsjusza.

W kolejnych dniach termometry wskażą jeszcze wyższe temperatury. Ludzie, wybierający się na weekend na Mazury mogą liczyć na naprawdę upalną pogodę. Mowa tutaj nawet o 29 stopniach Celsjusza.

Jednak w każdym przypadku należy być przygotowanym na wszystko. Wyjeżdżając na weekend lub dłuższe wakacje powinniśmy zaopatrzyć się w kapoki przeciwdeszczowe, a dla chętnych na podróże kajakami bądź łodziami w koła ratunkowe.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl