Punktualność to bardzo pożądana cecha. Jest często trudna do wypracowania, dlatego osoby ją posiadające szczycą się nią, wpisują w CV lub opowiadają o niej znajomym. Osoby, które zawsze przychodzą na czas, są doceniane i z pewnością jest to godne podziwu. 

Kto z nas tego nie zna? Wychodzisz na umówione spotkanie dużo wcześniej, aby się nie spóźnić i akurat trafiasz na ogromny korek. Nastawiasz budzik z godziną zapasu, a podczas wybierania stroju nie możesz się zdecydować, którą bluzkę dziś wybrać i kiedy patrzysz na zegarek, uświadamiasz sobie, że właśnie ta godzina minęła. Zdarza się to każdemu z nas i pomimo starań punktualność nie jest naszą mocną stroną.

Spóźniasz się? Będziesz dłużej żyć

Jak wynika z najnowszych badań, spóźnianie się może być pozytywną cechą. Ludzie, którzy zazwyczaj się spóźniają łatwiej radzą sobie ze stresem, a także wykazują się kreatywnym myśleniem. Zbiór tych rzeczy może zaprowadzić spóźnialskich do dłuższego życia. Naukowcy argumentują to tym, że osoby spóźniające się, nie do końca są świadome upływającego czasu i rzeczywiście myślą, że zdążą w godzinę posprzątać mieszkanie, ubrać się, a nawet dojechać do pracy. Cechują się ogromnym optymizmem i inaczej postrzegają pojęcie czasu. Dzięki temu nie stają się jego niewolnikami i mają więcej dystansu do życia osobistego i zawodowego.

Czy myślicie, że teraz możemy spóźniać się bez wyrzutów sumienia?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Odważne zdjęcie Anny Muchy. „Za***isty tyłeczek!”
  2. Jak spać w pracy? Sprawdzone porady
  3. Po raku nie ma śladu. Przepiękna Górska wróciła na wizję, wygląda CUDOWNIE

Źródło: joy.pl