Zbigniew Cybulski: śmierć aktora była ciosem dla polskiego kina. Zginął tragicznie i niespodziewanie. Jego odejście było prawdziwym szokiem dla całej Polski. 

Śmierć aktora była prawdziwą tragedią. Nikt nie spodziewał się, że legenda polskiego kina odejdzie tak nagle i tak szybko. Był w kwiecie wieku, gdy zginął pod kołami pociągu. Zbigniew Cybulski: śmierć nadeszła nagle i tragicznie. Wielu bliskich wspomina ostatnie chwile spędzone z gwiazdorem.

Zbigniew Cybulski: śmierć aktora wywołała szok

Był uznawany za jedną z najwybitniejszych postaci polskiego kina. Znaliśmy go z desek teatru, ale przede wszystkim z filmowych kreacji, między innymi w kultowych produkcjach takich jak Popiół i diament, Rękopis znaleziony w Saragossie czy Niewinni Czarodzieje. Porównywany do Jamesa Deana, piekielnie zdolny i zabójczo przystojny. Zbigniew Cybulski był postacią jedyną w swoim rodzaju. Gdy 8 stycznia 1967 roku Polskę obiegła wieść o jego śmierci, wielu nie dowierzało. Stało się to tak nagle i niespodziewanie, że wydawało się niemożliwe. Legenda polskiego kina odeszła, pozostawiając ogromną dziurę w sercach fanów. 

 

Tragiczna śmierć Zbyszka Cybulskiego

Zginął, gdy miał jedynie 40 lat, a przed sobą jeszcze wiele lat udanej kariery w filmie. Wtedy wszyscy już wiedzieli, kim jest i chcieli być jak Zbigniew Cybulski: śmierć aktora była ogromną stratą dla polskiego kina. Jeszcze poprzedniego wieczoru spędzał czas w Klubie Związków Twórczych, gdzie zabawiał znajomych i przyjaciół. Gdy następnego poranka kraj obiegła informacja o jego śmierci, wszyscy byli w ogromnym szoku.

Zginął pod kołami pociągu na wrocławskim peronie. Usiłował wskoczyć do odjeżdżającego już wagonu, robił tak już wiele razy. Miał dojechać do Warszawy, by zagrać w teatrze telewizji. Niestety los chciał inaczej. Cybulski, wskakując do odjeżdżającego pociągu, zsunął się na tory. Natychmiast przetransportowano go do szpitala, obrażenia były jednak na tyle poważne, że aktor zmarł. Zostawił 6-letniego syna i pustkę w sercach wielu fanów. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zbigniew cybulski: śmierć
kadr z filmu Salto

Zbyszek Cybulski był jednym z najbardziej kultowych polskich aktorów.

zbigniew cybulski: śmierć
youtube.com @mrJMFJCAS

Jego oryginalna uroda, styl i podejście do życia sprawiły, że stał się prawdziwą legendą.

zbigniew cybulski: śmierć
youtube.com @mrJMFJCAS

Zbigniew Cybulski: śmierć przyszła niespodziewanie. Gwiazdor zginął tragicznie.

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.