Zbigniew Wodecki wypowiedział się na temat życia polskich emerytów. Muzyk nie przebierał w słowach odnośnie do tego, jak państwo traktuje starsze osoby. Mocne słowa: „To jest Trzeci Świat”. Ile pieniędzy trafiało do samego artysty? Znamy dokładną liczbę!

Od lat coraz więcej mówi się o tym, że popularni i zasłużeni dla kultury artyści otrzymują rażąco niskie emerytury. Wśród osób, które postanowiły wyrazić swoje oburzenie, był między innymi nieżyjący już muzyk Zbigniew Wodecki. W ostrych słowach wyraził poglądy na temat tego, jak jego zdaniem państwo traktuje swoich obywateli. Zdradził również, ile sam otrzymuje oraz receptę, która pomoże naprawić wady systemu. Jesteście ciekawi, co miał do powiedzenia? Wiele osób może się zdenerwować. „To jest dziki kraj”.

Zbigniew Wodecki o emerytach. Co powiedział?

W 2013 roku autor hitu Zacznij od Bacha zdecydował się udzielić wywiadu dla dziennika Gazeta Wyborcza. Artysta postanowił podzielić się z dziennikarką swoimi przemyśleniami na temat opieki, jaką państwo powinna otaczać obywateli. Najwięcej miejsca poświęcił emeryturom, które zdaniem muzyka są rażąco niskie

Zbigniew Wodecki stwierdził, że sposób, w jaki rząd traktuje emerytów, jest niedopuszczalny. Wyjaśnił, że obywatele, którzy przez wiele lat uczciwie odprowadzają składki oraz płacą podatki, nie są otoczeni przez państwo należytą opieką. Przytoczył także opowieści o emerytach, którzy z powodu niskich emerytur nie dają rady związać końca z końcem.

– To, co się dzieje z naszymi emerytami, to jest Trzeci Świat. Żeby starsi ludzie nie mieli co do gęby włożyć po czterech dniach od emerytury, bo muszą zapłacić za światło? […] Social u nas słaby. […] To jest dziki kraj – cytuje artystę Gazeta Wyborcza.

Zbigniew Wodecki: emerytura muzyka nie była wysoka. Ile wynosiła?

Zbigniew Wodecki zdradził również dziennikarce, ile wynosi jego własna emerytura. Okazało się, że muzyk tego formatu mógł liczyć na zaledwie 1400 złotych miesięcznie. 

Artysta uważał, że receptą na problemy państwa byłoby wprowadzenie systemu prezydenckiego, analogicznego do tego, który jest obecnie w Stanach Zjednoczonych. Gwiazdor uzasadnia, że wówczas za cały kraj odpowiadałby jeden człowiek. Skrytykował także fakt, że w Polsce jest aż 460 posłów. Uważa, że zamiast pracować nad poprawą jakości życia Polaków, skupiają się oni na występach w telewizji. 

Uważacie, że muzyk miał rację, w tak ostry sposób odnosząc się do realiów życia w Polsce? 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Barbara Kurdej-Szatan ma zakaz korzystania z telefonu po alkoholu? Gwiazda TVP skomentowała!
  2. Siostra Kory spędziła z nią 5 lat w domu dziecka. Anna Kubczak opowiedziała o wokalistce
  3. Uczestnik Tańca z Gwiazdami doznał ciężkiej kontuzji. Sprawa jest poważna

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zbigniew wodecki
fot. facebook.com Zbigniew Wodecki – Fan Club

Autor hitu Zacznij od Bacha ostro o systemie emerytalnym w Polsce. Co powiedział?

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.