Zdjęcia opublikowane przez Towarzystwo Radiologiczne Ameryki Północnej pokazują, w jaki sposób koronawirus niszczy mózg. Nowe wyniki badań przeprowadzonych przez naukowców z Chin, Włoch i Stanów Zjednoczonych są porażające. 
 
Koronawirus SARS-CoV-2 wywołujący chorobę COVID-19 po raz pierwszy ujawnił się w chińskim mieście Wuhan w grudniu 2019 roku. Od tego czasu zanotowano 1 016 399 przypadków zarażeń wirusem na całym świecie, w tym 53 238 jego śmiertelnych ofiar. Naukowcy wciąż okrywają kolejne tajemnice nowego koronawirusa. Zdjęcia opublikowane przez Towarzystwo Radiologiczne Ameryki Północnej pokazują, w jaki sposób wpływa on na nasz mózg. 
 
 
Koronawirus: objawy i skutki
 
Dotychczas mówiono o takich objawach koronawirusa jak suchy kaszel, gorączka, duszności, utrata węchu czy smaku. Eksperci z całego świata wciąż badają wpływ choroby na organizm zakażonego pacjenta i szukają nowych dróg w leczeniu COVID-19. Naukowców z Chin, Włoch i Stanów Zjednoczonych przedstawili najnowsze wyniki badań. 
 
 
 
Koronawirus sieje ogromne spustoszenie w organizmie zakażonych osób. W ostatnim czasie naukowcy opublikowali zdjęcia, na których widać jak COVID-19 atakuje płuca czy serce chorych pacjentów. Choć wirus ten zachowuje się podobnie jak wirus grypy, jest on o wiele bardziej niebezpieczny. Teraz, do opinii publicznej trafiły kolejne informacje. Nowy koronawirus w poważny sposób może uszkodzić również nasz mózg.
  1. Czy można zabrać dziecko do sklepu? Rodzice głowią się nad nowymi przepisami, odpowiadamy
  2. Rząd planuje ogromną zmianę na samą Wielkanoc. Dotyczy wszystkich, wielu Polaków się wścieknie
  3. Ziemniaki po grecku to absolutny hit. Zrób ich więcej, bo są tak pyszne, że od razu znikną ze stołu

Czy koronawirus może uszkodzić mózg? Opublikowano zdjęcia

Koronawirus może uszkodzić mózg. Zdjęcia opublikowane przez Towarzystwo Radiologiczne Ameryki Północnej pokazują w jak straszny sposób COVID-19 wpływa na jeden z najważniejszych, ludzkich organów. 

Naukowcy z Chin, Włoch i Stanów Zjednoczonych na przykładzie kilkudziesięciu zakażonych koronawirusem pacjentów, wysunęli kolejną teorię. Okazało się, że u chorych doszło do obrzęku mózgu. U badanych pacjentów lekarze odnotowali tworzenie się krwiaków i krwotoków wewnątrzczaszkowych oraz niszczenie komórek mózgowych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zdjęcia
Fot. pubs.rsna.org

Towarzystwo Radiologiczne Ameryki Północnej w jednej ze swoich najnowszych publikacji dotyczących koronawirusa, poruszyło problem wpływu infekcji na ludzki mózg. 

zdjęcia
Fot. pubs.rsna.org

Zostały opublikowane zdjęcia z tomografii komputerowej głowy, na których widać, jakie zmiany zachodzą w mózgu osoby zakażonej koronawirusem. 

zdjęcia
Fot. pubs.rsna.org

Naukowcy z Chin, Włoch i Stanów Zjednoczonych odkryli, że u kilkudziesięciu badanych pacjentów, u których potwierdzono SARS-CoV-2, doszło do obrzęku mózgu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus uderzy w Warszawę. Miasto tnie wydatki, wstrzymuje inwestycje
  2. Starsza pani wyprowadziła psa przez balkon, ponieważ bała się koronawirusa. Mieszkała na piętrze, zaskakujące nagranie
  3. Czy w niedzielę sklepy będą otwarte? W jakich godzinach zrobimy zakupy? Odpowiadamy
  4. Podczas epidemii urodziły im się bliźniaki. Z tej okazji dali im takie imiona, że odbiera mowę
  5. Ratownicy pokazali, w jakich warunkach muszą prowadzić karetkę. Błagają kierowców o jedno
  6. Zamiast legowisk wybierają pudełka. Dlaczego koty siedzą w kartonach?

źródło: se.pl

Poprzedni artykułPłukanka do włosów z octu jabłkowego podbiła serca milionów. Efekty zwalają z nóg, banalnie prosty przepis
Następny artykuł11 cech charakteru ludzi o najwyższej inteligencji. Ile z nich masz?
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.