Zdjęcia, które napływają z całej Polski przedstawiają dramatyczne sceny. Zalane domy, ulice, podwórka, tysiące rodzin bez prądu — to wszystko wydarzyło się zaledwie w jeden dzień jak donosi polsatnews.pl. Wiemy już gdzie doszło do najpoważniejszych zniszczeń.

Już od wczoraj późnym wieczorem można było oglądać dramatyczne zdjęcia i nagrania, które przedstawiały zniszczenia i podtopienia na terenie prawie całego kraju. Największe szkody odnotowywane są na Śląsku i w okolicach.

Zdjęcia po ulewnych deszczach i burzach

W sobotę przeszły przez Polskę gwałtowne burze, które przyniosły obfite opady i silny, porywisty wiatr. Takie nagłe załamanie pogody zostawiło po sobie wiele zniszczeń. Oszałamiające nagrania i zdjęcia można zobaczyć na lokalnych stronach miast, m.in. na 24klodzko.pl

Jak przekazuje portal polsatnews.pl prawie 5000 gospodarstw zostało bez prądu, doszło do licznych podtopień domów, ulic czy piwnic. Wczoraj w ciągu niecałych dwóch godzin (między 21 a 23) strażacy musieli interweniować około 130 razy.

  1. Trwa walka o życie. Na miejscu działa policja i służby ratunkowe. Dramat w Polsce
  2. Nowe odkrycie dotyczące koronawirusa. Wiadomo już, co w ogromnym stopniu zwiększa ryzyko zakażenia

Najpoważniejsze zniszczenia na Śląsku

Polsatnews.pl dowiedział się od Dyżurnego Komendy Wojewódzkiej PSP w Katowicach, że najgorzej było w Sosnowcu, gdzie strażacy musieli wyjeżdżać do interwencji aż 20 razy. Wezwania dotyczyły lokalnych podtopień, połamanych czy drzew oraz zerwanych trakcji elektrycznych.

Z powodu tak złej pogody zostały również odwołane lokalne uroczystości zaplanowane z okazji setnej rocznicy II powstania śląskiego. Widowisko zostało przełożone.

Jak dalej informuje polsatnews.pl równie silne zjawiska pogodowe wystąpiły w województwie łódzkim czy podlaskim. Wczoraj ostrzegaliśmy przed takimi załamaniami pogody.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

Trwa szacowanie strat. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Czesława Celia.Nowakowska (@ccznowakowska)

Sytuacja najpoważniej wyglądała w Sosnowcu. 

Burmistrz miasta relacjonował sytuację w Kłodzku na Facebooku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dziś Polaków czeka ogromna zmiana. Nikt nie mógł się spodziewać
  2. Wystarczy jeden niepozorny składnik, aby nasz rosół zyskał niepowtarzalny, głęboki smak. Prawie nikt o nim nie pamięta
  3. Aleksandra Kwaśniewska wdzięczy się nad wodą. Fani oniemieli na jej widok w bikini „Jaka fajna foczka”
  4. Kobieta znalazła rachunek sprzed trzech lat. Kiedy go porównała z obecnymi cenami, aż osłupiała
  5. Wielki szum wokół Małgorzaty Foremniak. W sieci pojawiła się fala przedziwnych zdjęć, co się z nią dzieje?
  6. Rynkowski znów stanie na ślubnym kobiercu. Ma za sobą traumatyczne przeżycia, ale udało mu się pogodzić z córką, mówił o wspólnej kolacji

Źródło: polsatnews.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułZaspany kotek wita się z naszymi czytelnikami. Gotowi na nowy dzień?
Następny artykułDziś Polaków czeka ogromna zmiana. W całym kraju zaskoczenie
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl