Zdjęcie z dzieciństwa to fantastyczna pamiątka dla nas, ale również dla przyszłych pokoleń. Ostatnio na portalach społecznościowych pojawiła się moda na udostępnianie swojego zdjęcia z dawnych lat. Użytkownicy przyjmują wyzwanie i publikują fotografie ze swoim wizerunkiem, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji. 

Portale społecznościowe zalała fala kadrów rodem z filmów lat 80′. Niewyraźne fotografie, zrobione na szybko wprost z rodzinnego albumu ukazują roześmiane, dziecinne twarze wielu użytkowników. Taka niewinna zabawa może wydawać się niegroźna, jednak publikując takie zdjęcie, narażasz się na niebezpieczeństwo.

Zdjęcie z dzieciństwa na twoim profilu może sprawić ci kłopot

Długie dnie spędzone w czterech ścianach swojego domu, brak możliwości na wyjście gdzieś ze znajomymi zrodziło mnóstwo pomysłów na spędzanie wolnego czasu. Na portalach społecznościowych powstała moda, która zachęca do upublicznienia zdjęć z dzieciństwa. Użytkownicy namawiają się nawzajem, aby podjąć wyzwanie i udostępnić fotografię z przeszłości. 

Do zaistniałych okoliczności odniósł się ekspert ds. nowych technologii Maciej Kawecki, który na co dzień jest również prawnikiem. Pan Maciej podkreśla, że takie zdjęcie może być pomocne dla kogoś, komu zależy, by w jakiś sposób nam zaszkodzić.

– Mają ogromną wartość dla kogoś, kto chce nas zaatakować jako społeczeństwo – mówil Maciej Kawecki, jak cytuje portal dziendobry.tvn.pl.

  1. Smutne informacje, nie żyje uwielbiany aktor. Zaraził się koronawirusem
  2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  3. Ginekolog zdradza najczęstszy błąd swoich pacjentek. Rzadko która kobieta zwraca na niego uwagę

Zanim opublikujesz zdjęcie, zastanów się, czy warto

Wiele popularnych „łańcuszków” może sprawić nie lada problem, gdyż ich treść nie jest przypadkowa. Ktoś, kto inicjuje takiego rodzaju działanie, ma w tym konkretny cel, który na pierwszy rzut oka nie jest dostrzegalny. Takie niewinne, łańcuchowe przekazywanie danych może mieć dla nas przykre konsekwencje. 

– W ciągu jednego dnia kilka milionów Polaków ujawniło, jaki mieli status majątkowy kilkanaście lat temu, kto jest ich bliskim, jak wygląda jego mama i tata – wypowiada się Kawecki, jak możemy przeczytać na dziendobry.tvn.pl.

– Udostępnianie w tak gigantycznej skali tak dużej ilości zdjęć z naszej przeszłości powoduje, że mechanizmy sztucznej inteligencji bez jakiegokolwiek problemu nas rozpoznają. Ponieważ wiedzą, jak wyglądaliśmy 30 lat temu, jak wyglądamy dziś i na tej podstawie są w stanie określić, jak będziemy wyglądać za 5-10 lat – kontynuuje ekspert ds. technologii Maciej Kawecki. 

Jak widać, jedno zdjęcie może mieć wpływ nawet na naszą przyszłość. Coś, co raz trafi do Internetu, pozostaje tam na zawsze. Zatem zanim zdecydujemy się na udostępnianie jakichś treści, dobrze to przemyślmy. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zdjecie
fot. pexels.com/kote baeza

Ostatnio portale społecznościowe zalała fala fotografii z dawnych lat.

zdjęcie
fot. pixabay.com/jarmoluk

Udostępnione zdjęcie z dzieciństwa może być przyczyną groźnych konsekwencji. 

zdjęcie
Screen z dziendobry.tvn.pl

Na ten temat odniósł się ekspert ds. technologii Maciej Kawecki. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mężczyzna przebywał samotnie na kwarantannie bez jedzenia i picia. Na szczęście pomogli mu policjanci
  2. Pierwszy kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczba
  3. Najrzadszy objaw koronawirusa. Oczy mogą zdradzić, czy jesteś zarażony
  4. Marta Manowska jest zaręczona. Uczestnicy ”Sanatorium miłości” nie są zdziwieni, znają jej wybranka
  5. Nagły wzrost zachorowań w Polsce, kolejne śmierci. Minister zdrowia: „To nie jest początek końca, to nawet nie jest koniec początku.”
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Źródło: dziendobry.tvn.pl

 

 

Poprzedni artykuł12-letnia dziewczynka jest pod respiratorem. Rodzina przekazała porażające szczegóły
Następny artykułKto oglądał Rumcajsa? Dziś już nie ma tak genialnych bajek
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.