Zdjęcie ślubne kojarzy się z wielkim wydarzeniem rodzinnym, które zostanie zapamiętane do końca życia. Zdecydowana większość małżeństw decyduje się na sesje ślubne. Jednak to zdjęcie nie jest, jak każde inne. Prawda, która tkwi w szczegółach, mrozi krew w żyłach.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Co kryje w sobie ślubne zdjęcie
  • Jaki przekaz z niego płynie 
  • Gdzie najczęściej dochodzi do przemocy wobec kobiet 

Większość z nas po zawartej przysiędze małżeńskiej chciałaby mieć pamiątkowe zdjęcie ślubne. Zazwyczaj służy nam ono do wesołych wspomnień, które przywołują tę wyjątkową chwilę. Jednak zdarzają się także takie, które skrywają w sobie przerażające szczegóły. Taka fotografia pojawiła się w sieci.

Normalne zdjęcie, skrywające przerażające szczegóły

W sieci krąży zdjęcie, na którym widnieje świeżo upieczone małżeństwo. Kobieta i mężczyzna wyglądają na szczęśliwych, o czym świadczą ich szerokie uśmiechy na twarzach, a także sama stylizacja ślubna.

Takie fotografie kojarzą się nam ze wspaniałymi wspomnieniami, do których wraca się z czystą przyjemnością. Jednak, kiedy odkryjemy, co skrywa w sobie druga strona zdjęcia, okazuje się, że prawda jest całkowicie inna.

Pozory często okazują się mylne. To zdjęcie jest tego najlepszym dowodem. Z przodu para jest uśmiechnięta, kobieta trzyma kwiaty, wyglądają na szczęśliwych.

Jednak warto zauważyć, że widać na nim tylko po jednej ręce kobiety i mężczyzny. Gdzie znajdują się drugie? Są schowane za plecami panny młodej, która jest mocno trzymana przez małżonka, a jej ręka jest wyraźnie posiniaczona. 

Jaki przekaz skrywa w sobie zdjęcie?

Zdjęcie ma na celu promowanie norweskiej kampanii zwalczania przemocy domowej. Ma ona na celu udowodnienie, że w domu nie wszystko jest takie, jak wygląda na pierwszy rzut oka.

Niestety, ale mało kto zdaje sobie sprawę, że przemoc wobec kobiet, do której dochodzi w domach, jest niczym światowa epidemia

Statystyka dotycząca przemocy domowej z roku na rok wzrasta, a jej liczby przerażają. Zdjęcie z norweskiej kampanii zainteresowało mnóstwo krajów na świecie. Dotarło nawet do Indii, w których według statystyk, niemal 70 procent kobiet doświadcza przemocy domowej.

Jak widać, zdjęcie idealnie nadaje się do potwierdzenia dwóch znanych polskich powiedzeń – Diabeł tkwi w szczegółach, oraz pozory mylą.

Zobacz zdjęcia:

Zdjęcie
fot. Zdjęcie wykorzystane w norweskiej kampanii zwalczania przemocy rodzinnej

Z pozoru para młoda wygląda na szczęśliwą.

Zdjęcie
fot. Zdjęcie wykorzystane w norweskiej kampanii zwalczania przemocy rodzinnej

Druga strona udowadnia, że pozory mylą.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródło: mojanorwegia.pl

Poprzedni artykułAgnieszka Woźniak-Starak na wizji wyznała, że wierzy w duchy. „Mam powody” Fani zdębieli, kiedy dowiedzieli się, dlaczego
Następny artykuł„Aborcja jest ok” na pomniku w Warszawie. Policja zatrzymała kobietę ze Strajku Kobiet
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl