Zdjęcie, które pojawiło się na Facebooku, wywołało ogromne emocje. Widnieje na nim tajemnicza dłoń, wyglądająca jak ludzka – jednak wcale nie należy do człowieka! Kiedy internauci poznali prawdę, nie mogli uwierzyć własnym oczom. To zupełnie zmieniło sposób, w jaki dziś myślą o świecie.

Niesamowite zdjęcie zostało opublikowane na profilu zoo. Ludzie zastanawiali się, dlaczego ludzka dłoń została sfotografowana i pokazana na stronie związanej ze zwierzętami. Po chwili dostrzegali, że wygląda ona nieco inaczej. Czy to nieznany dotąd gatunek?

Zdjęcie wywołuje wielkie emocje

Fotografia opublikowana przez zoo w Atlancie może wywoływać przerażenie. Po informacji, że dłoń nie jest ludzka, niektórzy podejrzewali, że to gatunek… pozaziemski. Panika nie była jednak potrzebna, bo sprawa została szybko wyjaśniona na kolejnym zdjęciu. 

Do kogo należy dłoń? Dłoń należy do… gorylicy! Anaka, bo tak ma na imię, urodziła się z niedoborem pigmentu w palcach. Reszta jej ciała wygląda zupełnie normalnie, ale odwiedzający są zszokowani, widząc jej ludzkie palce. Internauci są poruszeni i twierdzą, że od tej pory zupełnie inaczej będą patrzyli na małpy, które mają tak wiele wspólnego z człowiekiem.

Czy goryle są inteligentne?

Goryle są inteligentne i według naukowców ich poziom dorównuje inteligencji kilkuletnich dzieci. Wszystkie małpy z rodziny człowiekowatych uważane są za zdolne do nauki prostych czynności, a nawet do rozumienia języka.

– Wielu naukowców uważa, że inteligencja orangutanów jest na poziomie czteroletniego dziecka. Z czterolatkiem możesz przeprowadzić całkiem niezłą rozmowę. Jestem przekonany, że wiele orangutanów, głównie tych od urodzenia wychowywanych przez ludzi, swoimi zdolnościami poznawczymi dorównuje dziesięciolatkom – mówił doktor Graham L. Banes w rozmowie z wyborcza.pl.

Naukowiec przekonuje, że inteligencja małp jest niedoceniana. Są one w stanie nauczyć się znaczenia ludzkich słów i odpowiednio na nie reagować. Niestety, ze względu na ogromne zniszczenia dżungli populacja zarówno goryli, jak i orangutanów, jest coraz mniejsza.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zdjęcie
facebook.com/ZooATL

Tak wyglądają palce gorylicy z Atlanty.

zdjęcie
facebook.com/ZooATL

Anaka urodziła się z niedoborem pigmentu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niesamowite wyniki badań. Sierść psa kryje mniej bakterii niż broda mężczyzny
  2. Jamnik, który ma niezwykłe zdolności. Stał się ulubieńcem Internautów na całym świecie
  3. Chłopiec został zaatakowany przez psa. Trudno uwierzyć, kto ruszył na ratunek
  4. Szczeniak śpiewa przy akompaniamencie gitary. Wideo, które podbija sieć
  5. Wśród pand ukrywa się pies. Dla jednych niewykonalne, dla innych banał
Poprzedni artykułDo szpitala trafił pacjent w ciężkim stanie. Lekarze już mieli go ratować, kiedy zobaczyli na jego ciele napis
Następny artykułSiostra Marceliny Zawadzkiej wzięła ślub! Panna młoda wyglądała obłędnie, podobnie jak prezenterka
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.