Wyszukaj w serwisie
Zdrowie i żywienie Aktywność silversa Pielęgnacja i uroda Lifestyle Silver Quizy
Lelum.pl > Dzieje się > „Zrobił mi listę zakazów i nakazów. Później sam mnie zdradził, chcę mu wybaczyć. Powinnam?”
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 25.08.2019 13:04

„Zrobił mi listę zakazów i nakazów. Później sam mnie zdradził, chcę mu wybaczyć. Powinnam?”

zdrada
rawpixel.com

Zdrada to temat trudny i bolesny dla wielu osób. Wydaje się, że jest to sytuacja, która nie powinna wydarzyć się w normalnie funkcjonującej relacji. Jednak życie nie jest takie proste i często zdarza się, że zdradzają nawet ludzie, którzy deklarują szczerą miłość wobec swoich partnerów. Jak to możliwe, że pomimo to zdradzają?

Z takim problemem pisze do nas czytelniczka: zrobił mi listę zakazów i nakazów. Później sam mnie zdradził, chcę mu wybaczyć. Powinnam? – pyta się Kasia. Odpowiedź na pytanie jak poradzić sobie ze zdradą? nigdy nie jest prosta i ostatecznie każdy będzie musiał zastanowić się na nim samodzielnie. Postaramy się jednak pomóc Kasi, na tyle, na ile to możliwe.

Zdrada — czy można ją wybaczyć?

Kasia i Dawid zawsze mieli dosyć skomplikowaną relację. Mimo tego, według niej, zdrada nie wchodziła w grę. Oboje się kochali, ale nigdy nie potrafili przetrwać więcej niż kilku dni bez kłótni. On miał problemy z panowaniem nad swoją zaborczością, jej zdarzało się obwiniać go o wszystko. Dawid nawet przygotował Kasi specjalną listę zakazów i nakazów.

Niemniej, nawet jeśli ich związek się rozpadał, zazwyczaj szybko do siebie wracali. Inaczej stało się tym razem. Kiedy Kasia odkryła, że jej chłopak zdradza ją z jej koleżanką z grupy, natychmiast z nim zerwała i od tamtej pory odmawia kontaktu z nim. Jednak on wciąż do niej dzwoni i wysyła rozpaczliwe wiadomości o tym, jak bardzo ją kocha. Kasia chce dać mu drugą szansę, ale nie wie, czy powinna.

W sytuacjach takich, jak ta lepiej, zamiast zastanawiać się nad tym, co powinno się zrobić, warto zastanowić się, co będzie dla nas najlepsze. Być może to nie sama zdrada zabolała Kasię najbardziej, a raczej fakt, że Dawid zachował się jak hipokryta, ponieważ wcześniej sam obsesyjnie ją kontrolował? Są to kwestie, nad którymi można pracować. Warto też pamiętać, że nawet jeśli kogoś kochamy, nie zawsze warto tej osobie wybaczać. Nasze dobro i zdrowie powinno zawsze być naszym priorytetem.

Jak zapomnieć o chłopaku?

Większość z nas raczej nie będzie umiała wybaczyć czegoś takiego jak zdrada. Jak wtedy zapomnieć o byłym partnerze? Czasami nie trzeba koniecznie zapominać – warto zastanowić się nad tym, co właściwie się czuje, a potem pogodzić z tymi uczuciami. Nawet jeśli zajmie to więcej czasu, na pewno będzie najzdrowszym rozwiązaniem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zdrada

Zdrada zawsze jest bardzo bolesna. Jak sobie z nią poradzić?

zdrada

Jak poradzić sobie ze zdradą? Przypadek Kasi pokazuje, że nie zawsze, gdy kogoś kochamy, warto poświęcać swoje zdrowie.

zdrada

Złamane serce boli, ale odpowiednie, zdrowe przepracowanie ze sobą straty z czasem uleczy rany.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić
  2. Taco Hemingway to dobry materiał na zięcia? Kinga Rusin w ogniu pytań
  3. Przyjaciel Piotra Woźniaka-Staraka opublikował z nim zdjęcie sprzed kilkunastu dni. Pływali na łódce, na której doszło do tragedii
  4. To już pewne. Beata Kozidrak przyznała, czy jest zakochana, fani mogą odetchnąć z ulgą
  5. Na chwilę przed tragedią w łodzi Staraka oprócz tajemniczej Ewy był ktoś jeszcze. Na jaw wychodzą nowe fakty
  6. Zuzia dostała zaproszenie na ślub. Znalazła w nim kartkę z żądaniami pary młodej i aż się w niej zagotowało