Zdrada poróżniła dwie polskie aktorki. Legenda polskiego wdała się w romans z mężem koleżanki. Detale skandalu zostały zdradzone w książce przez córkę porzuconej artystki. Szczegóły trójkąta miłosnego są zaskakujące. Przez pewien czas mieszkali razem pod jednym dachem!

Skandale kiedyś bywały większe i bardziej emocjonujące. Taką z pewnością była zdrada męża aktorki, który wdał się w romans z koleżanką po fachu swojej żony. Wszystko dopiero teraz opowiedziała córka zdradzonej gwiazdy.

Zdrada męża aktorki

Kalina Jędrusik była jedną z największych gwiazd lat sześćdziesiątych w Polsce. Jednak zanim piękna aktorka stała się tak rozpoznawalna już wdała się w skandal. Kalina Jędrusik zadebiutowała w gdańskim Teatrze Wybrzeże i tam poznała starszą koleżankę po fachu Władysławę Nawrocką. Przyjaźń pań jednak nie trwała długo. Okazało się, że młodsza aktorka spodobała się mężowi Nawrockiej pisarzowi Stanisławowi Dygatowi. Pomiędzy nimi zaczął się w 1953 roku romans.

Kalina Jędrusik była aż 17 lat młodsza od pisarza, ale to nie powstrzymało go jednak przed zdradą. Sama Kalina Jędrusik również nie kryła się ze swoimi zamiarami.

– Kiedy mama była na scenie, ona zajmowała się uwodzeniem jego i mnie — opowiedziała po latach Magda Dygat, córka Nawrockiej i Dygata.

Kalina Jędrusik zdrada
fot. filmpolski.pl

Kalina Jędrusik i Władysława Nawrocka

Stanisław Dygat właśnie dla młodszej Jędrusik rozwiódł się z Władysławą Nawrocką. Następnie jednak okazało się, że para kochanków nie mogła znaleźć nowego lokum, więc… zamieszkali wszyscy pod jednym dachem. Po powrocie Dygata z Kaliną Jędrusik w jednym mieszkaniu znajdowali się mąż i żona po rozwodzie, kochanka męża, dziecko i była teściowa Dygata. 

Długo jednak to nie trwało, a Kalina Jędrusik i Stanisław Dygat wyprowadzili się do Warszawy, gdzie aktorka odnalazła ogromną sławę. Związek nie wytrzymał próby czasu, a piękna aktorka sama poddała się pokusie zdrady. Magda Dygat do dziś ma żal do macochy, z którą nigdy się nie polubiły.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Stanisław Dygat zdrada
fot. Władysław Miernicki [Public domain] via Wikimedia Commons
Zdrada Stanisława Dygata była szokująca.

Kalina Jędrusik zdrada
fot. filmpolski.pl

Kalina Jędrusik była wielką gwiazdą lat sześćdziesiątych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  2. Mama powiedziała, że jej synek spadł w przepaść. Prawda okazała się niewyobrażalnie gorsza
  3. Edyta Herbuś podzieliła się radosną nowiną. Jej rodzina się powiększyła
  4. Test ciążowy powtarzała 7 razy. Dopiero potem lekarze odkryli prawdę, która okazała się straszna
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

 

Poprzedni artykułZnany wokalista wraz z partnerem po raz czwarty został ojcem. Dziecko urodziła surogatka
Następny artykułPopieramy ekologię! Trzeba uratować naszą planetę #ZeroWaste
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.