Zdrada żony to niezwykle trudne przeżycie dla mężczyzny. Może wkraść się do każdego związku, zważywszy, że odnotowuje się wzrost takich przypadków. Nie pojawia się ona ani nagle, ani znikąd. Jest konsekwencją poprzednich zdarzeń i trwającego od miesięcy czy nawet lat kryzysu.  Jeśli czytasz ten artykuł, być może zadajesz sobie pytanie: czy żona mnie zdradza? Być może już wiesz, że to się stało i zadajesz sobie inne pytanie: dlaczego moja małżonka mnie zdradziła? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedź na nurtujące cię pytania: jak wykryć zdradę żony, jakie są przyczyny i skutki niewierności oraz jak poradzić sobie ze zdradą w małżeństwie.

Zdrada żony sieje spustoszenie w małżeństwie i skutkuje ogromną traumą i bólem dla obojga małżonków. Łamie zasady, przekracza granice, burząc fundament, na którym oparty powinien być każdy związek czyli zaufanie. Zadanie sobie pytania o powody zdrady jest rzeczą słuszną, ponieważ rzadko zdarza się, by wina leżała po jednej stronie. Czy tego chcemy czy nie zdrada żony obnaża często bolesną prawdę o niestabilności, wręcz pozorności naszego małżeństwa. Nie musi oznaczać końca, może paradoksalnie zwiastować nowy początek – pod warunkiem, że obydwoje małżonkowie chcą o siebie nawzajem walczyć i są gotowi przebaczyć i rozpocząć pracę nad nowym rozdziałem swojego małżeństwa.

Kto częściej zdradza żona czy mąż?

Zdrada żony wydawać się może czymś rzadkim, dla wielu wręcz niebywałym. To mężczyznom przyznaje się monopol na niewierność w małżeństwie. Czy kobiety zdradzają równie często co mężczyźni? Kobiety zdradzają rzadziej niż mężczyźni. Statystyki w tej kwestii są jasne – to wciąż panowie wiodą prym w tej niechlubnej dziedzinie. Jednak przypadki zdradzających żon wcale nie są marginalne. Jak podaje portal sensity.pl statystyki wykazują, że od 29 – 38% pytanych kobiet dopuściło się zdrady. Odpowiednio w przypadku mężczyzn jest to od 39 do 52%. Choć te dane różnią się w zależności od kraju, to częstotliwość wykazuje zasadniczo tendencję wzrostową. Rewolucja seksualna i uniezależnienie się kobiet zdaje się nie pozostawać bez znaczenia dla powyższych zmian.

Zdrada żony. Rodzaje zdrad:

Dla wielu ludzi zdrada nieodłącznie wiąże się z fizycznością, czyli z aktem seksualnym. Czy istnieje zdrada emocjonalna? Jeszcze do niedawna uważaliśmy, że zdrada emocjonalna, nazywana też psychiczną nie istnieje. Okazuje się jednak, że dla wielu z nas jest ona czymś równie krzywdzącym, a dla niektórych nawet bardziej bolesnym niż zdrada fizyczna. Jednorazowy wyskok, tym bardziej pod wpływem alkoholu, można uznać za chwilową słabość, poważny błąd, ale wciąż niepodszyty realnymi uczuciami do tej trzeciej osoby. Co innego, gdy mamy do czynienia z wielomiesięczną więzią emocjonalną żony z innym mężczyzną, w której dzieli się ona swoimi prywatnymi przeżyciami, a do tego wyjawia wewnętrzne sekrety małżeńskie. Czy zdrada emocjonalna jest zagrożeniem dla związku? Zdrada emocjonalna jest równie poważnym zagrożeniem dla małżeństwa, co ta fizyczna. Przyznaje się do niej 45% mężczyzn i 35% kobiet.

Jakie są oznaki emocjonalnej zdrady żony?

Fizyczna zdrada żony zaczyna się najczęściej od preludium, którym jest zdrada emocjonalna. To swego rodzaju więź bratnich dusz, porozumienie, które może prowadzić do zauroczenia a nawet zakochania. Emocjonalna zdrada żony może odbywać się nie tylko w relacjach na żywo w gronie znajomych czy w pracy. Równie często ma charakter niestacjonarny, a odbywa się przez internet bądź telefon. Czy twoja małżonka ukrywa telefon? Czy nadmiernie pilnuje go, czekając na czyjąś wiadomość? A może jest podekscytowana po odebraniu wiadomości? Być może to tylko koleżanka, być może to nic poważnego, ale jeśli towarzyszy temu aura sekretu i emocjonalne oddalenie się od ciebie – to znak, że na horyzoncie pojawił się rywal, a twoja żona nie wyklucza żadnego scenariusza. 

Dlaczego zdrada emocjonalna tak boli?

Zdrada emocjonalna jest pogwałceniem lojalności małżeńskiej, wpuszczeniem obcej osoby na małżeński, emocjonalnie intymny grunt. Gdy przyjaciel zdradza sekret, działa za naszymi plecami czujemy się oszukani i naturalnie kwestionujemy jakość tej relacji. Co dopiero małżeństwo, które powinno się opierać na przyjaźni i wzajemnej umowie o wspólnym życiu pod jednym dachem, gdzie łączy nas wszystko: przeszłość, przyszłość, sukcesy, problemy, wspólne dzieci. Gdy pojawia się w tym układzie nowy mężczyzna – w związku zaczyna się robić tłoczno. Żona zaczyna dzielić swoją uwagę pomiędzy dwóch mężczyzn, zaniedbując tym samym coraz więcej potrzeb swojego męża.

Zapomina najpierw o drobiazgach, by coraz bardziej oddalić się od partnera. Jej troska, uwaga i zainteresowanie zmieniają swojego odbiorcę i bynajmniej nie jest nim już mąż. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku, jeśli pierwsze oznaki zdrady emocjonalnej zostaną zbagatelizowane. Przez ten cały czas, kiedy żona oddala się od ciebie, przybliża się do nowego mężczyzny, który daje jej sto procent swojej uwagi, wsparcia, i świeżej ekscytacji – to wszystko za czym tęskniła od tak długiego czasu. W jej świecie miejsce męża zastępuje powoli nowy rycerz na białym koniu. To dlatego zdrada emocjonalna jest tak bardzo bolesna, świadczy bowiem o braku lojalności w najpoważniejszej możliwej formie.

Zdrada fizyczna 

Zdrada fizyczna niejedno ma imię. Nie ogranicza się ona stricte do aktu seksualnego. To może być dotyk lub pocałunek. To, że nie doszło do seksu nie usprawiedliwia w żaden sposób twojej żony. Jeśli dopuściła się ona takiej bliskości z innym mężczyzną to może oznaczać, że ma ku temu skłonności i niestety może posunąć się dalej. Życie w lęku i nadszarpnięte poczucie własnej wartości będzie dawało o sobie znać w ciągłej niepewności i utracie zaufania. Pytanie zasadnicze brzmi, czy jesteś w stanie wybaczyć żonie, że pocałowała innego mężczyznę? Czy nie obawiasz się, że zdrada może się powtórzyć? 

Zdrada jednorazowa vs długofalowy romans

Zdrada fizyczna może mieć charakter jednorazowego wyskoku na imprezie czy wyjeździe integracyjnym. Co jednak zrobić, jeśli zdrada żóny to nie tylko jednorazowy skok w bok, ale długotrwały romans ciągnący się latami i skutecznie przez nią ukrywany? Prowadzenie podwójnego życia przez wiele lat to bardzo poważne nadużycie w stosunku do męża. Ponadto wymaga od żony ciągłych kłamstw, życia w tajemnicy i w rzeczywistości nieuczciwość w stosunku do obydwu partnerów. Dla takiego rodzaju zdrady znalezienie wytłumaczenia jest niezwykle trudne, jeśli w ogóle możliwe. Zastanów się: czy warto powierzać całe swoje życie w ręce osoby, która latami żyje w kłamstwie?

Jakie kobiety zdradzają częściej?

Wbrew pozorom badania wykazują, że częściej zdradzają kobiety, które są młodsze i uważają się za mniej atrakcyjne. Kolejnym dość zaskakującym faktem jest to, że zdrada żony występuje cześciej, jeżeli kobieta przed wstąpieniem w związek małżeński miała małą ilośc partnerów seksualnych.  Zupełnie odwrotnie jest w przypadku mężczyzn.

Dlaczego kobieta zdradza Przyczyny

Zdrada żony może mieć kilka przyczyn – co ciekawe w wielu przypadkach są one zupełnie inne niż u mężczyzn. Żona zdradza, gdy nie czuje się już atrakcyjna, adorowana. Szuka wtedy potwierdzenia swojej kobiecości i tego, że wciąż podoba się mężczyznom. Inną przyczyną, dla której żona zdradza, jest poczucie osamotnienia w małżeństwie. Mówi się, że nie ma bardziej dotkliwej samotności niż ta w związku. Gdy między małżonkami brakuje bliskości i zrozumienia, kobieta zwraca się o pomoc i wsparcie do kogoś innego.

Coraz więcej was dzieli, coraz mniej łączy, a kłótnie zdarzają się częściej niż wspólne, mile spędzone chwile. To wszystko wzmaga tęsknotę za utraconym stanem zakochania, więc gdy pojawia się ktoś, kto tę pustkę wypełnia, pokusa staje się trudna do odparcia. Są też przypadki, gdy mężczyźnie brakuje asertywności, a jego zachowanie odznacza się biernością – cały ciężar związku i rodziny spada wtedy na kobietę, która przytłoczona tą odpowiedzialnością szuka oparcia i męskiej siły w ramionach innego faceta. Pamiętajmy jednak o tym, że zdrada to decyzja – decyzja dorosłej kobiety o bardzo poważnych konsekwencjach. Decyzja o zdradzie nacechowana jest silnymi uczuciami; są w niej spore pokłady egoizmu, a nawet braku empatii.

Czy poświęcasz swojej żonie czas?

Zastanów się czy poświęcasz swojej żonie czas, czy zdarza wam się spędzić romantyczny wieczór we dwoje, czy słuchasz tego, co twoja kobieta ma do powiedzenia? Małżeństwa idealne nie istnieją, a związek wymaga ciągłej pracy i zaangażowania. Gdy po ekscytującym etapie zakochania nadchodzi rutyna, pogoń za karierą, obowiązki rodzinne i kolejne raty kredytu, znalezienie czasu na spokojny wieczór z małżonką może okazać się wyzwaniem.

Ten pogłębiający się brak więzi duchowej idzie często w parze z brakiem więzi intymnej. Twoja żona może nie być zaspokojona seksualnie, co dodatkowo wzmaga jej frustrację i zaniża poczucie własnej wartości. Zasypiacie w oddzielnych łóżkach, zamieniając się w obojętnych współlokatorów, których łączy formalna rozmowa o bieżących zobowiązaniach. Taka sytuacja może sprzyjać rozwojowi romansu, a zdrada żony staje się wręcz namacalna. Ciągle jednak podkreślajmy, że nie jest to w żadnym wypadku usprawiedliwienie dla zdradzającego współmałżonka. 

Przeszłość rodzinna a zdrada

Przeszłość rodzinna może predysponować nas do popełnienia zdrady lub wchodzenia w relacje na nią narażone. Jeśli w naszym domu rodzinnym nie było właściwych wzorców związku między kobietą a mężczyzną, to zbudowanie zdrowej relacji może okazać się trudnym zadaniem. Czy twoja żona w przeszłości zdradzała? Badania wykazują, że osoby, które już raz zdradziły, są bardziej skłonne do powtórzenia tego zachowania. Zdrada żony może być przejawem autodestrukcyjnego lęku przed opuszczeniem i stratą albo powielaniem poznanego w domu rodzinnym wzorca. Również seksoholizm może popchnąć ją do skoku w bok. Seksoholik to człowiek uzależniony od seksu, który traktuje jako sposób na rozładowanie stłumionych uczuć i frustracji. To zaburzenie równie poważne co alkoholizm czy inne rodzaje uzależnień.

Czy zdrada żony oznacza koniec związku?

Zdrada żony nie musi oznaczać końca związku. Wszystko zależy od tego, czy małżonkowie chcą walczyć o wspólną przyszłość. Ludzie, którzy prawdziwie się kochają i czują się na siłach, by przebaczyć i zacząć solidną pracę nad nowymi fundamentami pod zburzoną relację, są w stanie taki kryzys przezwyciężyć. Wspólny dom, ogród, dzieci, pies – stawka jest ogromna, ale decyzja zależy od indywidualnego przypadku. Masz prawo nie chcieć kontynuować tej relacji, jeśli wizja przebaczenia partnerce cię przerasta. 

Czy zdrada leży w naturze człowieka? 

Są różne poglądy na temat zdrady. Istnieje grupa ludzi, którzy uważają ją za nieuchronną, powołując się na uwarunkowania biologiczne. Twierdzą oni, że człowiek z natury nie jest stworzeniem monogamicznym i prędzej czy później jego instynkty dadzą o sobie znać, bo zdrada leży w jego naturze. Tylko od jego silnej woli zależy więc, czy ugnie się pod presją swoich pragnień i czy będzie z nimi walczył.

Inni z kolei reprezentują skrajnie odmienne odczucia w stosunku do zdrady, demonizując ją i uznając za jedno z najgorszych podłości, jakich człowiek może się dopuścić względem ukochanej osoby. Nie dopuszczają usprawiedliwień i racjonalizacji, a zdradzających postrzegają jako pozbawionych moralnych zasad. Czy rozmawiałeś ze swoją żoną na temat zdrady? Nasze poglądy na ten temat mogą, choć nie muszą sugerować potencjalnego zagrożenia. Warto byś poznał jej stosunek do niewierności. Jeśli okaże się on luźny, to możliwe jest, że twoja żona jest skłonna do zdrady.

Jak wykryć zdradę żony?

Jak mieć pewność, że żona mnie zdradza? By wykryć zdradę żony, trzeba zachować czujność i zwracać uwagę na pewne symptomy. Jeśli czujesz, że partnerka oddala się od ciebie, unika wspólnego spędzania czasu i bliskości, a dodatkowo częściej niż kiedyś wychodzi, to należy zastanowić się, kto, lub co zaprząta jej uwagę tak bardzo.

Czy żona mnie zdradza, jeśli zaczyna się stroić? Gdy żona nagle zaczyna nadmiernie dbać o swój wygląd, ubiera się seksownie, dbając o każdy detal – to może, ale nie musi być oznaka zdrady. Jeśli zawsze tak było – te podejrzenia mogą być bezpodstawne, ale jeśli odnotujesz to jako nagłą zmianę, to może być to sygnał ostrzegawczy, że kogoś poznała i to dla niego stara się być atrakcyjna.

Co to znaczy, jeśli żona chowa telefon? Są różne powody, dla których żona chowa telefon. Być może w przeszłości ty lub ktoś inny nie uszanował jej prywatności, którą bardzo ceni. Nadmierne pilnowanie telefonu może zwiastować zdradę żony, tym bardziej, jeśli towarzyszy temu ciągłe wysyłanie wiadomości, odrzucanie połączeń, czy wychodzenie ze wspólnego pomieszczenia, gdy telefon dzwoni. 

Zastanów się też, czy twoja żona chętnie spędza z tobą czas. Kobieta, która nie chce spędzać z tobą czasu i nie wydaje się zainteresowana planowaniem wspólnej przyszłości, wyraźnie daje znak, że stara się od ciebie zdystansować. Jeśli dodatkowo szuka między wami punktów spornych, prowokując konflikty, to być może przyczyną jest wypalenie związkiem, który nie spełnia jej oczekiwań. Innym wytłumaczeniem może być ktoś nowy, kto niedawno pojawił się na horyzoncie i zagraża waszej jedności.

Z kim kobiety zdradzają swoich mężczyzn?

Statystyki wykazują, że kobiety zdradzają swoich mężczyzn przede wszystkim z osobami z kręgu znajomych. Kolejnym najczęstszym miejscem, prowokującym zdrady jest praca. Jak już wspomnieliśmy, żona zdradza męża, gdy czuje się osamotniona w związku. Jeśli więc znajdzie mężczyznę, który zaoferuje jej ciepło, wsparcie i poczucie bezpieczeństwa – szanse na zdradę emocjonalną, a nawet fizyczną rosną, szczególnie jeśli od dawna brakuje jej tego w małżeństwie.

Jak uchronić się przed zdradą żony?

Nie ma złotej recepty na uchronienie się przed zdradą, ale są czynniki, które mogą zminimalizować ryzyko jej popełnienia przez współmałżonków. Związek musi być przede wszystkim dojrzały. O takiej dojrzałości możemy mówić, kiedy partnerzy wspólnie rozwiązują pojawiające się trudności, rozmawiają o swoich problemach i wątpliwościach. Czy kryzys może umocnić wasz związek? Dobra wiadomość jest taka, że kryzys może paradoksalnie prowadzić do umocnienia waszego związku. Wspólne pokonanie trudności niesamowicie zbliża do siebie partnerów, sprawia, że czują się jednością, mają satysfakcję ze wspólnego sukcesu.

W małżeństwie, tak jak w każdej innej dziedzinie życia potrzebna jest cierpliwość i wysiłek. Jesteśmy w stanie doskonalić warsztat gry na instrumencie, wytrwale trenować ukochany sport, latami piąć się na szczyt kariery zawodowej, wkładając w to ogromne pokłady zaangażowania. Jeżeli chodzi o związek z drugą osobą, zapominamy o tym, że on również wymaga pracy, wielu doświadczeń – i nie można uniknąć błędów, podknięć i bolesnych upadków.

 Podziwiamy tych, którzy potrafią podnieść się po klęsce i iść dumnie dalej. Czasami jednak brak nam tej samej determinacji, wiary i pracowitości w budowaniu wspólnego, szczęśliwego życia z drugą osobą. Chcemy mieć wszystko podane, jak na tacy – nasz związek ma być przyjemny i wypełniony samymi podniosłymi chwilami. Gdy tak nie jest wycofujemy się, szukamy nowej księżniczki czy nowego księcia.

Czy przyjaźń jest podstawą udanego małżeństwa?

W małżeństwie ważna jest bliskość zarówno ta cielesna, jak i duchowa. Podstawą każdego związku powinien być solidny fundament w postaci przyjaźni. Kim jest przyjaciel? Przyjaciele wspierają się, czują się przy sobie swobodnie, bo nie muszą ukrywać swoich słabości. Ponadto świetnie się razem dogadują i bawią. Brzmi zbyt idealnie? Być może, nie ma bowiem relacji pozbawionych wad i niesnasek, ale jeśli obydwie strony są gotowe do rozmowy, kompromisów, a dobro własne nie przysłania im dobra drugiej osoby, to teoretycznie taki związek może z każdej sytuacji konfliktowej wyjść obronną ręką.

Seks a zdrada

Jeśli zastanawiasz się, czy brak seksu może doprowadzić do zdrady żony, to odpowiedź jest twierdząca. Satysfakcjonujące życie seksualne jest niezwykle ważne w długotrwałym związku. O ile na początku naturalna pasja i pożądanie po prostu są i nie trzeba o nie zabiegać, to z biegiem lat i natłokiem obowiązków chęć na seks może spadać. By dowiedzieć się, czy rozumiecie swoje wzajemne pragnienia, potrzebna jest szczera rozmowa. Kiedy ostatnio zadałeś sobie pytanie, czy znasz potrzeby swojej partnerki?Czy wiesz, jakie ma fantazje i co doprowadza ją do rozkoszy? Takie rozmowy w małżeństwie są wciąż uważane za tematy tabu w naszym dość konserwatywnym społeczeństwie. Małżonkowie wstydzą się mówić o swoich marzeniach, w obawie przed zażenowaniem czy odrzuceniem. Zgadzają się tym samym na brak satysfakcji i narastającą frustrację.

Skutki zdrady

Zdrada żony ma bardzo poważne skutki. Prowadzi do dramatu i traumy, z której niełatwo się podnieść mężczyźnie. Trzeba się liczyć z tym, że zdradzając, niszczymy zaufanie, bez którego nie sposób wieść wspólnego życia rodzinnego. Rozczarowanie i ból prowadzą do kłótni i wyrzutów. Złość i żal męża mierzy się z wyrzutami sumienia żony. Poszkodowany czuje się oszukany, niewystarczający, niemęski. Jego poczucie wartości drastycznie spada i nietrudno o załamanie, a nawet depresję.

Mężczyzna stara się kontrolować wszystkie poczynania partnerki, która z kolei zaczyna czuć się jak w więzieniu o zaostrzonym rygorze. W tym wszystkim największymi poszkodowanymi są niczemu niewinne dzieci. To one najdotkliwiej odczuwają toczącą się walkę i unoszącą się w powietrzu atmosferę konfliktu. W najgorszym wypadku skutkiem zdrady żony jest rozwód, który oznacza dla dzieci rozpad rodziny.

Czy można wybaczyć zdradę?

Zdradę można wybaczyć, a związek można uratować, a nawet sprawić, że stanie się on lepszy, pełniejszy, bardziej dojrzały. Nie jest to absolutnie zachęta do zdrady, bo to ogromna trauma dla obojga partnerów i ich dzieci. Dla mężczyzn jest to szczególnie trudne ze względu na panujące w naszej kulturze stereotypy mówiące o tym, że to mężczyźni zdradzają, ponieważ mają ku temu większe predyspozycje biologiczne.

Dodatkowo mężczyzna czuje się upokorzony, a to oznacza, że jego ego cierpi. Natychmiastowa ucieczka, niepoprzedzona konfrontacją z problemem, może doprowadzić do tego, że w kolejnym związku schemat się powtórzy, a to dlatego, że przyczyny nie zostały ustalone, więc w dalszym ciągu możesz popełnić te same błędy. Przepracowanie tego problemu pozwoli wam zrozumieć toksyczne mechanizmy, które do tej pory rządziły waszą relacją.

Warto więc podjąć próbę naprawy i zrozumienia, jaką rolę pełniło się w tym mechanizmie. Warto również przyjąć na siebie częściową odpowiedzialność. Nawet przy decyzji o rozstaniu przebaczenie jest niezwykle ważnym elementem na drodze do zaleczenia powstałych ran. W przeciwnym razie mężczyzna wchodzi w kolejny związek z urazem, nadmierną kontrolą i ciągłymi podejrzeniami w stosunku do nowej partnerki, nie będąc w stanie w pełni jej zaufać.

Jak odbudować związek po zdradzie żony?

Aby odbudować związek po zdradzie żony małżonkowie muszą chcieć poznać i rzeczywiście zrozumieć jej przyczyny. Przemilczenie niewierności prowadzi nieuchronnie do rozpadu związku. Zdrada to wynik wielu miesięcy lub nawet lat zaniedbań obydwu stron. Długotrwałe trwanie w relacji, w której brakuje bliskości, zrozumienia, wzajemnego wsparcia wypala i frustruje kobietę. Być może dawała sygnały swojej samotności, być może bezskutecznie prosiła o twoje wsparcie. Jedynym sposobem na ratowanie takiej relacji, jest wspólna analiza tego, co doprowadziło do kryzysu.

Każda ze stron powinna uważnie wysłuchać tego, co ma do powiedzenia partner i pomimo złości i gniewu spróbować zrozumieć dynamikę tych wydarzeń i odnaleźć w tym własną odpowiedzialność. Nadmierna pobłażliwość, opiekuńczość czy brak wymagań to również czynniki, które odbijają się negatywnie na związku. Może więc żona czuła się przytłoczona twoją biernością lub brakowało jej twojego zdecydowania i postawienia granic. Pamiętaj jednak, by szukając przyczyn po swojej stronie nie zapominać, że to jednak ona dopuściła się zdrady i to po jej stronie leży przeważająca część odpowiedzialności za obecny kryzys.

Jacy mężczyźni narażeni są na zdradę

Nie da się usprawiedliwić zdrady żony, ale są pewne zachowania, które mogą ją prowokować. Jeśli mężczyzna jest wyjątkowo nieufny w stosunku do swojej kobiety i sugeruje jej niewierność, nadmiernie kontrolując każdy jej ruch, to może doprowadzić do samospełniającej się przepowiedni. Powtarzanie komuś jak mantry, że jest niewystarczająco dobry, również nie sprzyja budowania relacji opartej na wzajemnym szacunku i wierności. Czasem jest tak, że od zdrady nie da się uchronić, bo decyzja nie leży po naszej stronie. Zdrada żony jest jej występkiem, niezależnie od przyczyn. 

Zdrada żony. Znani mężczyźni, którzy zostali zdradzeni

W świecie showbiznesu wierność małżeńska nie jest nadmiernie ceniona i przestrzegana. O zdradach w małżeństwach sław możemy usłyszeć nader często, choć są to w zdecydowanej większości przypadki, kiedy zdradza mężczyzna. Jednak znane są przypadki, kiedy to płeć piękna zdradza. W takiej sytuacji znalazł się na przykład Robert Pattison. Choć może się to wydawać szokujące bohater filmowej ekranizacji sagi Zmierzch został zdradzony w 2012 roku przez swoją ówczesną partnerkę Kristen Stewart. Ich związek nie przetrwał zdrady, a aktor znalazł ukojenie w ramionach alternatywnej piosenkarki FKA Twigs.

Również znany z Backtreet Boys piosenkarz Nick Carter padł ofiarą zdrady ze strony Paris Hilton. Podobny dramat spotkał Seal’a, którego wieloletnie małżeństwo rozpadło się w wyniku niewierności, której dopuściła się jego żona Heidi Klum. Jej kochankiem okazał się być…ochroniarz gwiazdy. Rozstanie Justin’a Timberlake’a z Britney Spears również niepozbawione było podejrzeń o zdradę. Podejrzewaną winowajczynią rozpadu związku jest Britney Spears. Kolejną niechlubną bohaterką tego zestawienia jest Madonna, która pozwoliła sobie na skok w bok będąc w związku z Guy’em Ritchie’m.  

Jak żyć po zdradzie żony?

Zdrada żony sprawia, że mężczyzna czuje się oszukany, upokorzony. W pierwszym odruchu może chcieć podjąć natychmiastowe decyzje o rozstaniu. Należy jednak dać sobie czas na ochłonięcie, oswojenie się ze złością, żalem i wszelkimi uczuciami, których natłok jest bolesny, ale nieunikniony. Być może kocha żonę i dostrzega wspólną odpowiedzialność za zaistniałą sytuację. Czasem mimo usilnych prób ciężko małżonkom przejść przez traumę zdrady. Brakuje dystansu, emocje są zbyt silne, poczucie skrzywdzenia przysłania wspólny cel naprawy związku.

Co wtedy? Jak żyć po zdradzie żony? Konieczna może okazać się konsultacja u terapeuty, który może stać się mediatorem waszego konfliktu. Jaka jest rola terapeuty w kryzysie w związku? Rolą terapeuty jest sprawienie, by partnerzy realnie usłyszeli głos i prawdziwe uczucia drugiej strony. Pomaga wyrzucić złość, gniew i żal w sposób, który nie zrujnuje relacji. 

A co jeśli nie chcesz być w związku po zdradzie żony?

Zdrada żony daje ci pełne prawo do rezygnacji z kontynuowania małżeństwa. Nie zmuszaj się do trwania w tym związku, jeśli tego nie chcesz. Ty sam wiesz najlepiej, czy twoja kobieta zasługuje na drugą szansę, czy nie. Trwanie w małżeństwie z kimś, kto dotkliwie cię zranił, może okazać się niemożliwe, a każdy kolejny dzień może przynieść więcej bólu niż ukojenia. Zdrada żony to bolesne przeżycie ale to nie koniec świata.

Jak pokazują przypadki zarówno zwykłych ludzi, jak i znanych celebrytów koniec małżeństwa otwiera możliwość na rozpoczęcie nowego etapu w życiu. Powinieneś znać swoją wartość i nie słuchać wymówek o alkoholu i nic nieznaczącej przygodzie. Pamiętaj, że zawsze możesz znaleźć nową, kochającą kobietę, która uszanuje twoje zaufanie i dochowa ci wierności.

Zacznij żyć na nowo! Choć to może okazać się trudne, to warto pozbyć się złudzeń i stanąć twarzą w twarz ze swoimi uczuciami. Podejmij decyzję w zgodzie ze sobą, pozwalając sobie na szczęście i szacunek, na jaki zasługujesz. Zwróć się o wsparcie do rodziny, przyjaciół, by wyrzucić z siebie te trudne emocje. Wyrwij się z domu, odwiedź dawno niewidzianych przyjaciół, wyjedź na wycieczkę, by pobyć sam na sam ze swoimi myślami. Być może nowa miłość czeka tuż za rogiem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zdrada żony
unsplash.com Milan Popovic

Zdradę można wybaczyć, a związek można uratować, a nawet sprawić, że stanie się on lepszy, pełniejszy, bardziej dojrzały.

zdrada żony
Fot.unsaplsh.com @tompumford

Aby odbudować związek po zdradzie żony małżonkowie muszą chcieć poznać i rzeczywiście zrozumieć jej przyczyny.

zdrada żony
Fot.unsplash.com @e_sykes

Czasem mimo usilnych prób ciężko małżonkom przejść przez traumę zdrady. Brakuje dystansu, emocje są zbyt silne, poczucie skrzywdzenia przysłania wspólny cel naprawy związku.

zdrada żony
Fot.unsplash.com @plqmr

Choć to może okazać się trudne, to warto pozbyć się złudzeń i stanąć twarzą w twarz ze swoimi uczuciami. Podejmij decyzję w zgodzie ze sobą, pozwalając sobie na szczęście i szacunek, na jaki zasługujesz.

zdrada żony
Fot.unsplash.com @enioku

Statystyki wykazują, że kobiety zdradzają swoich mężczyzn przede wszystkim z osobami z kręgu znajomych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wyznania Beaty: „Przyjaciel męża mi się spodobał. Miałam z nim romans”
  2. Znaki zodiaku, które stworzą długi i szczęśliwy związek. Prawdziwi szczęściarze!
  3. Związek ze starszym facetem. Czy to ma prawo się udać?

źródło: chillizet.pl, sensity.pl, polki.pl, ranker.com, ohme.pl, party.pl

 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak się ubierać do spa? WSZYSTKO, co powinnaś wiedzieć
Następny artykułJak ubrać dziecko do chrztu latem? Najpraktyczniejsze rozwiązania
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl