Marta Lipińska już od młodości występowała na scenie, zaś jej mąż jest aktorem i reżyserem teatralnym. Okazuje się, że miłość do sztuki zaszczepili także swoim potomkom. Wiemy, kim są dzieci gwiazdy „Rancza” i dyrektora Teatru Współczesnego w Warszawie.

Urodzona 14 maja 1940 roku Marta Lipińska ma na swoim koncie ok. 50 ról filmowych, jednak jej kariera rozpoczęła się na deskach teatru, jeszcze w trakcie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Wielokrotnie nagradzana i odznaczana, stała się jedną z ikon polskiej kinematografii, a na planie gości właściwie od lat 60. 

W 1968 roku po raz drugi wyszła za mąż, a jej wybrankiem został Maciej Englert, młodszy brat Jana. On także ukończył PWST, a drogę do kariery ułatwił mu ówczesny dyrektor warszawskiego Teatru Współczesnego, Erwin Axer, po którym ostatecznie objął posadę. 

Marta Lipińska zaszczepiła dzieciom miłość do sztuki

Marta Lipińska była świeżo po rozwodzie, kiedy uległa urokowi zafascynowanego jej urodą, 6 lat młodszego aktora. Jak podaje „Fakt”, przyzwyczajona do komplementów gwiazda była zaskoczona, gdyż mężczyzna nie był zbyt wylewny, a na dodatek biła od niego dziwna, tajemnicza aura, która ją intrygowała. Była wówczas rozchwytywana, a o jej względy walczyło wielu młodzieńców, jednak to właśnie u boku Macieja Englerta odnalazła szczęście. 

Choć mało kto dawał tej relacji szansę, ostatecznie w 1968 roku razem stanęli przed ołtarzem. Cztery lata później powitali na świecie córkę, Annę, a po trzech kolejnych urodził się Michał. Marta Lipińska promieniowała szczęściem i wychowała dzieci w tradycyjnych wartościach. Według portalu przykładała niezwykłą wagę m.in. do wspólnych posiłków. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Trzeba mieć w sobie ułożoną hierarchię wartości i wiedzieć, co jest naprawdę ważne, a co nie. Ja zawsze stanowczo stawiałam granicę i nie pozwalałam, aby media wchodziły do mojego domu. Nie fotografowałam się z dziećmi, nie zgadzałam się na sesje i tak jest do dziś –  cytuje jej słowa „Fakt”. 

Okazało się, że mając uzdolnionych i należących do świata sztuki rodziców, dzieci także nasiąkły wielką miłością do sceny. Anna ukończyła Akademię Sztuk Pięknych i została kostiumografką, zaś Michał — operatorem filmowym. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Katarzyna Cichopek przerwała milczenie. Przejmujący komunikat. „Jest mi ciężko”
  2. Pochodzenie Krystiana Ochmana może zaskoczyć. 22-latek nie urodził się w Polsce
  3. Co naprawdę robią z jedzeniem pokazywanym w „Pytaniu na śniadanie”? Można się zdziwić