Kabos Cosmetics, łódzka firma specjalizująca się w pielęgnacji oraz zdobieniu dłoni i paznokci, rozpoczęła sprzedaż oraz dystrybucję żelu do mycia rąk, bez konieczności użycia wody. Zawierający 70% alkoholu etylowego kompaktowy żel, o objętości 85 ml został wyprodukowany w Polsce z zachowaniem najwyższych standardów technologicznych i zaleceń służb sanitarnych. Efektywnie odkaża dłonie, przy czym nie pozostawia uczucia lepkości.

Różnorodność i ilość preparatów służących do zachowania właściwej higieny i odświeżenia rąk sprawia, że klienci poszukują produktów najbardziej dopasowanych do własnych potrzeb. Żel myjący do dłoni marki Kabos Cosmetics nie wymaga użycia wody, dzięki czemu można go użyć w dowolnym momencie. Dodatkowo, opracowany przez specjalistów skład żelu myjącego zawiera alkohol etylowy w wysokim stężeniu, który pomaga w zwalczaniu cząsteczek lipidowych, obecnych m.in. w otoczkach komórek wirusów. Zastosowanie alkoholu etylowego o stężeniu 60–80% w bazie żelu sprawia, że jest on silnym środkiem wirusobójczym. Tym samym użycie żelu myjącego do dłoni marki Kabos eliminuje wszystkie wirusy osłonkowe, takie jak: opryszczka, wirus grypy, HIV, HBV, a także wiele wirusów bez osłonkowych m.in. rotawirusa i adenowirusa.

“Kabos Cosmetics od lat dostarcza efektywnych rozwiązań pielęgnacyjnych i produktów, dzięki którym nawet w domowych warunkach można zadbać o piękno dłoni i paznokci. Żel myjący został dołączony do naszego portfolio po to, żeby w obecnych warunkach każda klientka Kabos miała możliwość zadbania o własne bezpieczeństwo i higienę dłoni […] Wyszliśmy również naprzeciw rynkowym realiom.” – oświadczył Marcin Gruchota, dyrektor operacyjny Kabos.

Marka Kabos Cosmetics podjęła decyzję o produkcji i sprzedaży żelu celem zapewnienia wszystkim klientkom środków bezpieczeństwa i higieny, niezbędnych na co dzień. Uniwersalna buteleczka opakowania pozwala komfortowo korzystać z produktu, a estetyczna grafika przypadnie do gustu wielu Paniom. Ponadto, w najbliższych dniach marka planuje również uruchomienie produkcji żelu o większej pojemności.

Jako marka odpowiedzialna społecznie, Kabos przeznaczy 10% kwot ze sprzedaży żelu myjącego na walkę z COVID-19.

Żel myjący jest już dostępny w sklepie online marki Kabos Cosmetics www.kabos.pl. Opakowanie żelu o objętości 85ml. można zakupić w cenie 17,90 zł.

Biorąc pod uwagę dynamicznie zmieniającą się sytuację dostępności składników niezbędnych do produkcji żelu myjącego, cena produktu może ulec zmianie. Niemniej jednak marka Kabos Cosmetics gwarantuje, że dołoży wszelkich starań, aby utrzymać atrakcyjną cenę produktu.

żel do mycia rąk
fot. materiały prasowe
Poprzedni artykułKotka z rują. Jak długo trwa „marcowanie”, i jak je rozpoznać? Odpowiadamy
Następny artykułSamotna mama piątki dzieci załamuje ręce, ma poważny problem. Poruszający apel
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.