Pewien mężczyzna postanowił zejść do piwnicy po ziemniaki. Dość długo nie wracał, więc zaniepokojona żona postanowiła sprawdzić, czy coś się nie stało. Po chwili ona również nie żyła. W ich ślady poszła babcia oraz syn. Jedynie 8-letniej Hannah udało się przeżyć. Rodzina popełniła jeden błąd, który zdarza się każdemu z nas.

Zgniłe ziemniaki okazały się trujące i zgubne dla tej rodziny. Bulwy zawierają glikoalkaloidy, które występują także w trujących roślinach psiankowatych. Wraz z rozkładem tych warzyw poziom glikoalkaloidów wzrasta i emitują one toksyczny niebezpieczny gaz, który zabił niemal całą rodzinę.

Zgniłe ziemniaki mogą być niebezpieczne

Trzeba przyznać, ze w Polsce ziemniaki są niezwykle popularne. Wiele lat temu ich sprowadzenie do Europy pozwoliło zmniejszyć głód wśród ludzi. Dzisiaj nadal królują na naszych stołach, jednak okazuje się, że mogą być niebezpieczne.

Z pewnością każdemu z nas chociaż raz zdarzyło się popełnić podobnym błąd, co opisywana rodzina. Chodzi o to, że nasze ziemniaki leżały tak długo, aż w końcu zgniły. Jeśli mamy te zbyt dojrzałe warzywa w kuchni, trzeba natychmiast je wyrzucić.

Wygląda na to, że nie zdawała sobie z tego sprawy pewna rosyjska rodzina, która zginęła właśnie przez taki błąd. W swojej piwnicy miała zgniłe bulwy, które emitowały trujący gaz.

Kolejni członkowie rodziny schodzili do piwnicy i ginęli z powodu inhalacji trującej substancji. Z tragedii cało wyszła jedynie dziewczynka Hannah.

W 2014 roku została ona osierocona właśnie z powodu starych ziemniaków. Brzmi to nieco absurdalnie i groteskowo, ale tak właśnie było. Jej ojciec zszedł do piwnicy po bulwy na obiad, ale już nie wrócił spowrotem.

Trujące ziemniaki zabiły rodzinę

Podobny los spotkał również mamę dziewczynki, która poszła do piwnicy, aby zobaczyć, co takiego robi jej mąż, który od dłuższego czasu nie wracał a górę. Ona również zaginęła.

W ślad za rodzicami wyruszył syn, a razem z nim babcia dzieci. Starsza kobieta, zanim sama zmarła, zdążyła o wszystkim poinformować sąsiadów. Jedyną ocalałą była dziewczynka.

To prawdziwy cud, że małej Hannah udało się przeżyć. Ona również zeszła do piwnicy, żeby poszukać swojej rodziny, ale jej matka zostawiła otwarte drzwi, dzięki czemu gaz zdążył się rozprzestrzenić i ulotnić.

Słyszeliście kiedyś o podobnej historii? Zdarzyło wam się kiedyś trzymać w kuchni lub piwnicy zgniłe ziemniaki? Teraz wiecie, że może to być naprawdę niebezpieczne.

 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: webniusy.com

Poprzedni artykułZabawna wpadka w ,,Familiadzie”. Odpowiedź wywołała śmiech prowadzącego
Następny artykułAwantury, bójki i tańce. Tak wygląda od wczoraj życie w Zakopanem
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl