Zima, jak to się mówi, co roku zaskakuje kierowców. Choć za oknem dopiero wrzesień, w tym roku warto się przygotować. Meteorolodzy już wiedzą, co i kiedy nasz czeka. Czy te święta w końcu okażą się białe i kiedy powinniśmy zmienić naszą garderobę oraz opony z letnich na zimowe? Tym razem możemy się zdziwić.

Jaka będzie zima 2020 w Polsce? Według meteorologów portalu AccuWeather zima może nadejść wcześniej niż zwykle. Możemy machać głowami z niedowierzaniem, w końcu zimowa, biała sceneria dla Polaków jest już tylko wspomnieniem. Tymczasem czeka nas niemałe zaskoczenie. 

Zima 2020 – będzie biała?

Od kilku lat święta Bożego Narodzenia, ani też sam sezon zimowy,  nie odbywają się w scenerii białego śniegu. Oprócz terenów górzystych z rzadka bywa, że ten czas jest piękny, biały i zachwycający. Jednak rok 2020 może odczarować to niemiłe przyzwyczajenie. 

Według meteorologów śnieżne opady pojawią się bardzo wcześnie, a przez cały zimowy czas śnieg stanie się dla nas codziennością. Według przewidywań najwcześniej opady śniegu pojawią się we wschodniej Europie, także u nas, we wschodniej i południowej części kraju.

  1. Wielka ewakuacja. W popłochu opuszczali domy i szkoły, setki osób na ulicach Warszawy
  2. Najtrudniejsze pytanie w historii Milionerów? Mało kto by odpowiedział

Śnieżyce w Polsce

Jeśli kierowcy jak co roku, zastanawiają się, czy znając polską aurę, warto zmieniać opony z letnich na zimowe, podpowiadamy, że jak najbardziej warto. Wygląda na to, że do kraju wrócą śnieżyce i często temperatura będzie spadać dużo poniżej zera:

-Częste inwazje zimnego powietrza na Europę Wschodnią stworzą perfekcyjne warunki do występowania śnieżyc -cytuje fakt.pl, Jasona Nichollsa, meteorologa AccuWeather.

Na zachodzie Europy spodziewane są za to liczne wichury. Południe natomiast ma mieć rekordową liczbę opadów. Jak będzie tak naprawdę, przekonamy się za kilka miesięcy. Pogoda długoterminowa w końcu wiąże się z wysokim ryzykiem błędu. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

zima
Fot. kaboompics, Pixabay

ZOBACZ TEŻ:

  1. Uczniowie z niecierpliwością czekali na zmianę. Szkoły mają czas tylko do końca miesiąca
  2. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  3. Ewa Demarczyk przed śmiercią nie zdążyła zrobić jednej rzeczy. Łzy same płyną do oczu
  4. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wydało pilny komunikat. Sytuacja jest dramatyczna, Polacy powinni wiedzieć
  5. Owczarek zorientował się, że jedzie do weterynarza. Wideo z auta to komedia
  6. 5 tricków, których nie zdradzą ci szefowie kuchni, będziesz gotować lepiej od nich. Najlepsza porada dotyczy ziemniaków, palce lizać

źródło: Fakt.pl, AccuWeather


 

 

Poprzedni artykułKrzysztof Krawczyk przyznał się do największego błędu życia. Zżera go sumienie
Następny artykułUwielbiany aktor przeszedł straszną chorobę. W sieci pojawiło się jego najnowsze zdjęcie, nie przypomina dawnego siebie
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.