Kasy samoobsługowe to ogromne ułatwienie dla kupujących. Dzięki nim możemy zaoszczędzić czas stania w kolejce. Znajdziemy je w wielu sklepach sieci Biedronka. Mało kto wie jednak, że urządzenia mają kilka dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji.

W kasach samoobsługowych możemy samodzielnie skanować produkty i płacić kartą bez konieczności stania w długiej kolejce i kontaktowania się z obsługą. Kasy w Biedronce mają cztery funkcje, o których wie niewiele osób.

Biedronka: cztery dodatkowe funkcje kas samoobsługowych

Każda kasa samoobsługowa w Biedronce ma cztery przyciski. Znajdują się tuż nad panelem do ważenia produktów. Jakie mają funkcje?

  • Pierwszy z lewej to głośnik. Dzięki niemu możemy zwiększyć głośność komunikatów urządzenia. Jeśli w sklepie panuje hałas albo mamy problemy ze słuchem, może się bardzo przydać.
  • Drugi od lewej, trójkąt z kółkiem: służy do przywołania do kasy osoby z obsługi. Jeśli w trakcie ważenia czy skanowania produktów masz jakiś problem, śmiało go naciśnij, a wkrótce zjawi się ktoś, kto pomoże ci rozwiązać.
  • Trzeci od lewej: służy do skanowania karty Moja Biedronka. Nie musisz mieć fizycznie karty przy sobie, wystarczy ta na telefonie. Po naciśnięciu przycisku wystarczy zbliżyć ekran do skanera.
  • Czwarty przycisk dłuży do tarowania wagi. Dzięki naciśnięciu go będziesz mieć pewność, że wszystkie produkty zostały zważone prawidłowo, a ty zapłacisz za nie dokładnie tyle, ile powinieneś.

Źródło: o2.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Fryzjerka miała już dość. Na drzwiach salonu wywiesiła kartkę z pilną prośbą
  2. Totalny hit w Pepco za 20 zł. Pojawił się produkt, na który poluje miliony Polek
  3. Kurdej-Szatan nagle przerwała milczenie. Niepojęte, co właśnie dzieje się w sieci