Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Ślub Lecha Wałęsy i Danuty Wałęsy odbył się 50 lat temu. Para obchodzi złote gody
Martyna Derdak
Martyna Derdak 11.11.2019 10:36

Ślub Lecha Wałęsy i Danuty Wałęsy odbył się 50 lat temu. Para obchodzi złote gody

złote gody
fot. Screen youtube.com, POLSKA KRONIKA FILMOWA

Złote Gody to niemała okazja do świętowania, zwłaszcza w domu Wałęsów. W ich rodzinie były lepsze i gorsze chwile. Pomimo upływu lat małżeństwo nadal wiąże silna więź.

Pobrali się 8 listopada 1969 roku. Był to ślub kościelny, a ich małżeństwo doczekało się 8 dzieci. Razem tworzą legendarny duet, który dla niektórych wydawał się związkiem idealnym. Jak później wyznała Danuta, nie zawsze było jak w bajce. Są jednak dowodem na to, że prawdziwa miłość potrafi przetrwać wszystko!

Czym są złote gody?

Chyba każde kochająca się para chciałaby doczekać tej wspaniałej uroczystości. Złote gody to jedna z najhuczniej obchodzonych rocznic małżeńskich. Nic dziwnego, w końcu niewielu parom udaje się osiągnąć w związku staż 50 lat! Wielu z nich decyduje się wtedy odnowić swoją przysięgę małżeńską. Z tej okazji pary mogą nawet zostać odznaczone przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

danuta wałęsa

50 lat pożycia małżeńskiego to okazja, która zasługuje na wyjątkowe życzenia. Syn pary prezydenckiej, poseł Jarosław Wałęsa nie zapomniał o wielkim święcie rodziców i zdecydował się złożyć im życzenia w dzienniku Super Express.

-Cieszę się, że moi rodzice przeżyli ze sobą już 50 cudownych lat, bo mimo że tyle ze sobą przeżyli, kochają się tak jak pół wieku temu. Życzę im kolejnych 50 lat razem, żeby byli szczęśliwi, zadowoleni z dzieci i wnuków — powiedział syn Wałęsów.

Jak świętowali swoją 50 rocznicę?

W wywiadzie dla Super Express, Lech Wałęsa przyznał, że nienawidzi rocznic. Z tego powodu na ten dzień niczego nie zaplanował. Jak sam stwierdza, jeżeli ktoś spodziewał się hucznej imprezy, to na pewno się przeliczył.

-Żadnych życzeń żonie nie składałem, nie było też kwiatów, żadnych prezentów, bo dlaczego to ja mam wręczać, a nie żona mnie?! I nie lubię rocznic, więc nie świętuję — tłumaczy Lech Wałęsa.

lech wałęsa

Chociaż Prezydent nie ukrywa, że złote gody nie są u niego w domu hucznie świętowane, to w zabawny sposób daje do zrozumienia, że pomimo tych lat, żona Danuta jest nadal najważniejszą kobietą w jego życiu.

-Kocham żonę, a jakie mam wyjście? Teraz, kiedy jestem już staruch i mam 76 lat?! To co, mam szukać młodszego modelu, teraz?!” – mówił.

Małżeństwie Wałęsów gratulujemy z całego serca pięknego stażu i życzymy dalszych pomyślności.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

złote gody

Lech Wałęsa od zawsze miał wielkie oparcie w małżonce, zwłaszcza gdy walczył o wolność.

danuta wałęsa

Danuta Wałęsa, z domu Gołoś przyznaje, że jej małżeństwo miało wiele zlotów i upadków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie kupisz już tak łatwo futra. Nowe przepisy już wkrótce
  2. Martyna Gliwińska pokazała zdjęcie w ciąży. Ojcem dziecka jest Jarosław Bieniuk
  3. Wielka gwiazda kina spotkana w metrze. Nagrano jej zachowanie, ludzie nie dowierzali
  4. Żona polskiego piłkarza ma 40 lat i ciało bogini. Jej metamorfoza jest spektakularna
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem

źródło: fakt.pl