Złote myśli były hitem w każdej szkole. Oczywiście tę zabawę wolały zdecydowanie dziewczyny, choć chłopcy także posiadali swoje zeszyty. Każdy zeszyt musiał zawierać szereg pytań, wśród których zawsze znajdowały się te o sympatię czy ulubiony przedmiot w szkole. Dziś to skarbnica wiedzy o naszych kolegach i koleżankach, no i powód do tego, by ze wzruszeniem pośmiać się ze swoich odpowiedzi!

Złote myśli dawało się do domu, z pytaniem: wpiszesz mi się? Wtedy kolega lub koleżanka zabierali zeszyt, uzupełniali pytania, a kartkę składali w trójkąt, żeby jakoś zabezpieczyć ją przed czytaniem przez niepożądane osoby. Mimo wszystko i tak zerkało się z ciekawością na zapiski szkolnych znajomości i sympatii. Kto z Was ma jeszcze taki zeszyt?

złote myśli
fot.instagram.com/born_in_the_prl

Kim jest twoja sympatia? Co sądzisz o zespole Lady Pank? To jedne z wielu uroczych pytań, jakie sobie za dzieciaka wszyscy zadawaliśmy.

Poprzedni artykułWielkie zmiany w emeryturach. Już od lipca można skorzystać, jest jeden warunek
Następny artykułLegendarny muzyk pogrążony w żałobie. Stracił ukochaną osobę
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl