Niestety, zza oceanu dobiegają do nas bardzo przykre wiadomości, które mogą zasmucić w szczególności fanów amerykańskich seriali z ubiegłego wieku. Nie żyje bowiem Marvin J. Chomsky.

Mężczyzna był znanym i szanowanym reżyserem. Odpowiadał za wiele produkcji, głównie tych telewizyjnych. Z czego można go kojarzyć?

Nie żyje Marvin J. Chomsky

Jakie produkcje ma w swoim dorobku Marvin J. Chomsky? Był odpowiedzialny chociażby za pojedyncze odcinki oryginalnej wersji kultowego serialu „Star Trek”. To jednak niejedyny znany tytuł, przy kręceniu którego brał udział. Pracował również przy takich produkcjach, jak: „Gunsmoke”, „Disneyland” czy „Mission Impossible”. Stworzył też wiele filmów specjalnie dla telewizji. Dobrym przykładem takiego dzieła jest „Mrs. Sundance”.

Powyższe produkcje są popularne, ale żadna z nich nie przyniosła Chomsky’emu nagrody, jednak za inne projekty artysta otrzymał aż trzy statuetki Emmy. Dostawał je za „Atticę”, „Holocaust” oraz „Za drzwiami Trzeciej Rzeszy”. Lubił bowiem poruszać tematykę II Wojny Światowej i codzienności ludzi żyjących w tym trudnym okresie.

Co ciekawe, do roli reżysera stopniowo dorastał. Wcześniej pracował na planach filmowych w innych rolach, poznając przy okazji branżę. Najpierw działał jako scenograf, a potem jako dyrektor artystyczny.

O śmierci tego wybitnego reżysera jako pierwszy poinformował portal „Deadline”, który specjalizuje się w docieraniu do tego typu wiadomości. Zgon artysty został potwierdzony przez jego syna. Marvin J. Chomsky odszedł 28 marca, a w momencie śmierci miał 92 lata. Rodzina nie wyjaśniła jednak, z jakiej przyczyny zmarł.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Skuteczne sposoby na wzmocnienie odporności u dzieci. Zapomnisz o ciągłym bieganiu do lekarza
  2. Twoje dziecko skończyło 6 miesięcy? To jeden z najważniejszych momentów
  3. W Biedronce już od czwartku, w Lidlu kilka dni później. Wspaniałe okazje, w sklepach będą tanie produkty do domu

Źródło: Tele Tydzień

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl