Zmiana czasu jest dla niektórych niemałym problemem. Ten temat od dłuższego czasu budzi kontrowersje. Co więcej, przestawianie zegarków u niejednej osoby spowodowało gorsze samopoczucie! Czy to już koniec zmiany czasu? Od kiedy nowe zmiany mają wejść w życie? 

Jak ogłosił Joan-Claude Juncker, zmiana czasu ma zostać zlikwidowana! Glamour.pl podaje, że przewodniczący Komisji Europejskiej oznajmił, że nastąpi koniec ze zmianą czasu. Co ciekawe, nie tylko Polacy są temu przeciwni. Jak się okazuje, Niemcy również protestują przed zaprzestaniem przestawiania zegarków! Zdziwieni?

Zmiana czasu. Kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni?

Zmiana czasu budzi nie lada kontrowersje. Dzieli społeczeństwo na zwolenników i przeciwników przestawiania zegarków. Przeciwnicy zmiany czasu twierdzą bowiem, że przestawianie zegarka z czasu letniego na zimowy i z zimowego na letni, ma negatywny wpływ na samopoczucie. Co więcej, zmiana czasu może być przyczyną wielu wypadków drogowych, podaje gazetawroclawska.pl.

Co twierdzą zwolennicy zmiany czasu? Entuzjaści przestawiania zegarków twierdzą, że dzięki temu, mamy raz dłuższy dzień, a raz dłużej śpimy. Ponadto, jak podaje Glamour.pl, politycy przypominają, że potrzeby mieszkańców krajów południowych są inne niż mieszkańców krajów północnych! Oszczędzanie energii pozostaje kwestią otwartą.

To tylko nieliczne argumenty, które przedstawiają zwolennicy zmiany czasu. Sympatycy przestawiania zegarków twierdzą również, że czas letni, który miałby obowiązywać wraz z końcem przestawiania zegarków, nie jest naturalnym czasem dla naszej sfery, podaje portal pomorska.pl.

Od kiedy ma nastąpić koniec zmiany czasu? Jak na razie, nie wiadomo. Nie wiadomo również, czy ta dyrektywa w ogóle wejdzie w życie! Zmiana czasu z zimowego na letni nastąpi w nocy z 30 marca na 31 marca. Niestety, będziemy spać godzinę krócej, bo o 2 w nocy przesuniemy wskazówki o godzinę do przodu, czyli na godzinę 3. 

Cieszy Was perspektywa dłuższego snu? Co sądzicie o zmianie czasu? 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Na czym polega Big Brother? Zasady najpopularniejszego reality-show w Polsce
  2. Jolanta Kwaśniewska SZCZERZE o spotkaniu z Jacksonem i wizycie w domu dziecka
  3. Śmierć Zbigniewa Cybulskiego była ciosem dla polskiego kina. Zginął tragicznie
  4. Choroba, na którą cierpi Hanna Lis zagrażała jej ciążom? Szczere wyznanie gwiazdy

źródła: glamour.pl, gazetawroclawska.pl, pomorska.pl