Kot, chociaż nie każdy kojarzy go w taki sposób, to prawdziwy mistrz kamuflażu. Powinni być tego świadomi wszyscy, którzy takiego zwierzaka posiadają i nie raz spędzili długie godziny na panicznym poszukiwaniu pupila, tylko po to, żeby odkryć, że ten wygrzewał się tuż pod naszym nosem, na podobnie łaciatych balkonowych kafelkach.

A przecież kot to nie kameleon, nie powinien być taki świetny we wtapianiu się w otoczenie! Rzeczywiście, kameleonem może nie być, ale w końcu jest drapieżnikiem. Jego wygląd musi umożliwiać mu takie poruszanie się, żeby nie został przypadkiem dostrzeżony przez swoją ofiarę. A w przypadku kotów domowych — żeby ich biednym właścicielom nie żyło się za dobrze.

Kot niczym ninja

Każdego właściciela tego uroczego stworzenia, który uważa, że to on ma źle, zapraszamy do zapoznania się z tym zdjęciem. Każdy, komu udało się bez pomocy zlokalizować na nim kicię, nie będzie miał żadnych problemów z przyszłym dbaniem o swojego własnego zwierzaka, ma doskonały wzrok.

Zdecydowana większość ma z tym jednak ogromny problem. Gdzie na tym zdjęciu ukrył się kot? To pytanie, na które 95% nawet nie stara się odpowiedzieć, tak bardzo przytłacza ich ilość elementów, która się na nim znajduje. Może tobie jednak uda się rozwiązać zagadkę?

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Dlaczego koty się chowają?

Koty chowają się z wielu różnych powodów. To, że wtapiają się w tło, jest akurat nie do końca z ich strony zamierzone. To zazwyczaj kwestia instynktu i umaszczenia, jakim obdarzyła je natura, które pozwala na bycie sprawniejszym łowcą. Ale koty kochają też różnego rodzaju pudełka i małe przestrzenie. Dlaczego?

Jednym z powodów może być strach. To naturalnie akurat dla każdego stworzenia, że kiedy się boi, poszukuje kryjówki. Koty są dodatkowo urodzonymi odkrywcami, toteż wściubiają pyszczki, gdzie tylko mogą, a my możemy odebrać to jako ukrywanie się.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot
reddit.com

Umiecie zlokalizować kota na tym zdjęciu?

kot
unsplsh.com

To nigdy nie jest proste.

kot
reddit.com

Tutaj się ukrył!

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

źródła: echodnia.eu, koty.pl

Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego