Znaki zodiaku mają swoich odpowiedników w świecie znanych bajek i kreskówek. Którym z nich jesteś? Czy rozpoznasz w tych postaciach cechy swojego charakteru? Czy jesteś egocentryczny jak Johnny Bravo, czy może uparty jak Mulan? Zapraszamy do lektury.

Znaki zodiaku bardzo się od siebie różnią. Czy bliżej ci do postaci nieśmiałych, a może utożsamiasz się z takimi gagatkami jak Skaza z Króla Lwa? Odpowiedzi znajdziesz w naszym tekście, który pisany był tylko z delikatnym przymrużeniem oka. 😉

Znaki zodiaku i bohaterowie bajek

Koziorożec 

To Smerf Pracuś. Praca to dla niego najważniejsza wartość i nie wyobraża on sobie bez niej życia. Jest sumienny i można na nim polegać. Czasem mógłby się nieco bardziej rozluźnić.

Wodnik

Wodnik jest bardzo tajemniczy. Podobnie jak w przypadku Flutter Shy z Kucyków Pony trudno jest stwierdzić, kim jest naprawdę. Czy można być aż tak bezinteresownie miłym? Chyba nie.

Ryby

Hannah Montana – Ryby to prawdziwe artystyczne dusze. Kochają taniec i śpiew. Ich alter ego to rozśpiewana główna bohaterka popularnego serialu Disney Channel, grana przez Miley Cyrus.

Baran

Król Lew – Skaza jest pewny siebie i nieprzyzwoicie niepokorny. Podobnie jak Baran uważa on, że jest skazany na sukces. Nie znosi sprzeciwu. To urodzony władca.

Byk

Mulan – jesteś jak główna bohaterka znanej bajki Disney’a. Świadoma swojej wartości walczysz o swoje ideały. Masz także duże wyczucie stylu. Byki są również bardzo lojalne.

Bliźnięta 

Smerfy – znak ten przypomina Klakiera z bajki o niebieskich stworkach. Bywa dwulicowy, a przebywanie z nim nie zawsze musi skończyć się dobrze. Lubi psocić.

Znaki zodiaku w bajkach

Rak

Tom & Jerry – zawsze trzymałaś kciuki za Toma, ponieważ jako Rak jesteś noezwykle empatyczną osobą i szkoda ci było kota, który skazany był na kolejne porażki w swoich pościgach za przebiegłą myszą. Mimo wszystko Tom nie tracił swojej pogody ducha, a nawet zaprzyjaźnił się z Jerry’m. Jesteś taka jak on!

Lew

Johnny Bravo – Lew podobnie jak Johnny jest egocentrykiem. Ma zawyżone poczucie własnej wartość i wydaje mu się, że świat leży u jego stóp. Lwy to prawdziwe narcyzy.

Panna

Krowa i kurcza – podobnie jak Kurczak na Krowę, tak samo przyjaciele Panny mogą na nią liczyć w każdej sytuacji. Potrafi być beztroska, jednak nigdy nie zapomina o tym, co najważniejsze. Taki przyjaciel to skarb.

Waga

Krecik – dla Wagi najważniejszy jest święty spokój. Uroczy bohater tej czeskiej kreskówki doskonale oddaje on jej charakter. Najważniejsze to zachowywać spokój w trudnych warunkach.

Skorpion

Aparatka – Rudowłosa Nina to alter ego Skorpiona. Wydaje się on bezwzględny i antypatyczny, ale można się na tym wrażeniu przejechać. Czy tak było w przypadku Niny? Wiedzą ci, co oglądali popularną kreskówkę, do której piosenkę w polskiej wersji językowej wykonywała Małgorzata Kożuchowska.

Strzelec

Scooby Doo – Strzelec to Fred z popularnej bajki dla dzieci. Nie boi się niczego, wszystkiego natomiast jest ciekawy. Uwielbia rozwiązywać zagadki i zawsze towarzyszy mu dobry humor. Lubi się dobrze bawić i świetnie odnajduje się w grupie.

Znaki zodiaku i bohaterowie bajek – ZOBACZ ZDJĘCIA:

via GIPHY

Rak przypomina bohatera kreskówki Tom&Jerry. Mimo niepowodzeń potrafi on zachować pogodę ducha i nie jest skłonny do okrucieństwa. Cechuje się też dużą empatią.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułJak się ubrać do pracy w sklepie spożywczym? Praktyczne rozwiązania
Następny artykułZnaki zodiaku i ich wymarzone prezenty. Jak je uszczęśliwić?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.