Znaki zodiaku, które opiszemy w tym tekście, mogą spodziewać się przeżycia wspaniałej jesieni. Każdy z nich znajdzie sposób, aby tegoroczna, liściasta pora roku była dla niego wyjątkowa. Metod na to, aby deszczowy czas był dla nas łaskawy, jest naprawdę wiele, o czym doskonale wiedzę te zodiaki. Co ich czeka? Zapraszamy do lektury.

Czy te znaki zodiaku będą wolały zaszyć się w domu ,czy może wychodzić z przyjaciółmi na spotkania? Każdy odnajdzie szczęście w czymś innym. W tkwi cała magia. Nie przedłużajmy już, poznajcie zodiaki, dla których tegoroczna jesień będzie wyjątkowo łaskawa i na długo zostanie w ich pamięci. 

Które znaki zodiaku będą mieć udaną jesień?

Skorpion – pogrąży się w swoich ulubionych serialach. Zapragnie również nadrobić zaległości literackie. Jesień spędzi on, korzystając z owoców kultury. Wpadnie również w zakupowy szał, a jego jesienne stylizacje nie będą miały sobie równych. Odkryje w robieniu zakupów przyjemność, która wcześniej nie kojarzyła mu się z tego typu aktywnością. Grzane wino z dobrą książką pod pachą lub serialem na ekranie komputera, a na plecach pelerynka z najnowszej kolekcji modnej marki. Tak będzie wyglądała jesień pani Skorpion. Nic dziwnego, to jej ulubiona pora roku.

Strzelec – Strzelcowi jesień upłynie pod znakiem miłosnych podboi! Być może znajdzie on swoją drugą połówkę. Nawet jeżeli nie, będzie czerpał dziką przyjemność z poznawania nowych ludzi i wychodzenia na randki. Październik okaże się czasem pełnym imprez i bankietów, podczas których wszystko może się zdarzyć. Strzelec będzie prawdziwym królem parkietu.

Lew – Lew w końcu postawi na swoje zdrowie. Zawsze o nie dbał, jednak tej jesieni weźmie się z nim za przysłowiowe bary na poważnie. Zapisze się na siłownię i podda serii badań lekarskich. Odnajdzie w sobie także pasję do gotowania. Nabierze nowych umiejętności kulinarnych, czym zachwyci swoich przyjaciół i partnera. Herbatki z imbirem i prace domowe – tak będzie wyglądać jesień Lwa. A jemu będzie się to bardzo podobać!

Bliźnięta – zapragną podróżować i korzystać z życia w 100%. To zresztą nic nowego, osoby spod tego znaku znane są z lekkiego stąpania po ziemi. Nie inaczej będzie tej jesieni. Dobra zabawa, wizyty przyjaciół, granie w karty i być może…nauka nowego tańca? Bliźnięta wkraczają w jesienną słotę tanecznym krokiem.

Ryby – znane ze swojej kreatywności Ryby, również tej jesieni oddadzą się temu, co kochają najbardziej, czyli sztuce. Chadzać będą na przedstawienia teatralne, a także odwiedzać muzea. Zaczną również…szydełkować! Ten zodiak kocha wszystko, co ma związek z jego artystyczną duszą. 

Za co kochamy jesień?

Przede wszystkim za to, że często bywa ona ulgą po morderczych, letnich upałach. Poza tym, kto za młodu nie kochał tarzać się w kolorowych liściach? Niektórzy szli o krok dalej i kolekcjonowali je, każdy z nich trzymając w osobnej koszulce w segregatorze. Jesień uwielbiamy za grzane wino, cydr, herbaty z imbirem i dyniowe latte. To czas zadumy i kreatywności. 

Jedna z najpopularniejszych piosenek o tej niezwykle urokliwej porze roku należy do niezapomnianego Czesława Niemena. Mowa oczywiście o kultowym utworze Wspomnienie. 

Tekst piosenki ( Czesław Niemen, Wspomnienie)

  Mimozami jesień się zaczyna, 
  Złotawa, krucha i miła,
  To ty, to ty jesteś ta dziewczyna, 
  Która do mnie na ulicę wychodziła. 

  Od twoich listów pachniało w sieni, 
  Gdym wracał zdyszany ze szkoły, 
  A po ulicach w lekkiej jesieni 
  Fruwały za mną jasne anioły. 

  Mimozami zwiędłość przypomina 
  Nieśmiertelnik żółty – październik,
  To ty, to ty, moja jedyna, 
  Przychodziłaś wieczorem do cukierni. 

Jesień, właściwie jej pierwsze miesiące, tj. końcówka września i październik, często określana jest mianem babiego lata, ponieważ dni są wówczas ciepłe, natomiast noce chłodne. Należy pamiętać, że jest to określenie potoczne, ponieważ właściwa definicja babiego lata to długie, cienkie nitki pajęczyny unoszące się w powietrzu pod wpływem wiatru w ciepłe, jesienne dni.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

jesień
Fot. unsplash.com @ripato

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dzień Chłopaka 2018. Pomysły na prezent
  2. Te znaki zodiaku najbardziej kochają… jedzenie. Jesteś wśród nich?
  3. Polska gwiazda lat 90.: „Dawali jej trzy miesiące życia”

 

Poprzedni artykułWpływowe kobiety. To one stoją za sukcesem swoich mężów
Następny artykułJoanna Kulig rozbraja pięknem w ostatniej części kampanii Reserved
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.