10 czerwca 2021 roku doszło do wypadku w miejscowości Somianka w woj. mazowieckim. Kierowca potrącił rowerzystkę, po czym uciekł z miejsca wypadku. Policjantom udało się znaleźć tablicę rejestracyjną, dzięki czemu namierzono sprawcę. Okazał się nim 84-letni mężczyzna, który zaraz po wypadku zmarł. Jego ciało odnalazła sąsiadka. Zaraz po przeprowadzonej sekcji zwłok prokuratura umorzyła sprawę.

Zdaniem śledczych mężczyzna zmarł już kilkadziesiąt minut po wypadku. Potrącona przez niego kobieta została przewieziona do szpitala. 

84-letni mężczyzna, który spowodował wypadek nie żyje

Po ustaleniu kto jest sprawcą wypadku funkcjonariusze policji zjawili się w miejscowości Stare Kozłowo. Wówczas okazało się, że mężczyzna nie żyje. Jego ciało wcześniej znalazła sąsiadka.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kiedy mężczyzna opuścił auto, doszło do nagłego zatrzymania krążenia – powiedział w rozmowie z TVN24 Damian Wroczyński z Komendy Powiatowej Policji w Wyszkowie.

Ratownicy medyczni próbowali reanimować 84-latka, jednak jego życia nie udało się uratować. Śledztwem zajęła się Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, która ustaliła, że denat mieszkał samotnie a sąsiadka znalazła jego ciało w garażu obok samochodu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Z uzyskanej opinii lekarskiej wynika, że na ciele nie ujawniono jakichkolwiek śladów mogących wskazywać na udział osób trzecich w śmiertelnym zejściu badanego mężczyzny – powiedziała dla TVN24 rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, Edyta Łukasiewicz.

Zdecydowano o umorzeniu śledztwa.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Nie żyje Stanisław Rodziński
  2. Gwiazda TVN wzięła ślub. Kreacją przebiła wszystkie panie
  3. We wtorek pogrzeb ofiar Jacka Jaworka. Gdzie ukrywa się poszukiwany?

Źródło: tvn24.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl