Bronisław Cieślak odszedł w nocy 2 maja. Od momentu informacji o jego śmierci tematem nr 1 była data pogrzebu słynnego aktora. Wszystko jest już jasne. Aktor zostanie pochowany na Cmentarzu Podgórskim w Krakowie, a ceremonia pogrzebowa odbędzie się 10 maja o godz. 13:00.

Porucznik Sławomir Borewicz z serialu 0,7 zgłoś się, czyli Bronisław Cieślak spocznie w miejscu, które było bardzo bliskie jego sercu – w Krakowie. Właśnie tam aktor przyszedł na świat i spędził długą część swojego życia.

Pogrzeb Bronisława Cieślaka

Dwa dni temu kraj obiegła bardzo przykra wiadomość o śmierci słynnego aktora Bronisława Cieślaka. Artysta od dłuższego czasu zmagał się z nowotworem prostaty, na który przeszedł operację w 2018 roku. Niegdyś w rozmowie z Super Expressem przyznał, że pogodził się ze śmiertelną chorobą i stara się korzystać z każdej chwili życia.

Warto zaznaczyć, że poza aktorstwem Cieślak zajmował się również dziennikarstwem, oraz był lektorem. W roli dziennikarza i aktora jednocześnie mieliśmy przyjemność podziwiać go w pierwszym odcinku serialu Świat według Kiepskich

Znane są już fakty dotyczące pogrzebu Bronisława Cieślaka. Odbędzie się w Krakowie w kaplicy na Cmentarzu Podgórskim w poniedziałek, 10 maja o godz. 13:00. Kraków był bardzo bliski sercu artysty. Tam przyszedł na świat i spędził długi czas swojego życia.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Cmentarz, na którym spocznie serialowy porucznik Sławomir Borewicz ma piękną i bogatą historię. Założony został w 1900 roku i przeznaczony miał być dla mieszkańców Podgórza i okolicznych wsi. Znajduje się u podnóża kopca Krakusa.

Kariera Bronisława Cieślaka

Kariera aktorska Bronisława Cieślaka była bardzo bogata. Artysta bardzo często bywał poza domem i niegdyś w jednym z wywiadów przyznał, że bardzo żałuje, iż musiał wychowywać swoje dzieci przez telefon. Więcej na ten temat przeczytacie >tutaj<.

Rolę porucznika Sławomira Borewicza przypisał mu słynny reżyser filmowy, Krzysztof Szmagier. Serial 0,7 zgłoś się wydany został w 21 odcinkach, podzielonych na 5 serii w latach 1976-1989. W pewnym momencie aktor nazywany był polskim Jamesem Bondem.

Bronisław Cieślak może kojarzyć się fanom również ze słynnego serialu Malanowski i partnerzy. W serialu wcielał się w tytułową postać, detektywa Bronisława Malanowskiego w latach 2009-2016.

Jako dziennikarz karierę rozpoczynał w Polskim radiu, by następnie przenieść się do krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej. W latach 1973-1991 pełnił tam funkcję redaktora i zastępcy redaktora naczelnego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl