Wieści z ostatniej chwili: znany polski aktor, Bartłomiej M., jest podejrzany o gwałt na trzech nastolatkach. Mężczyzna miał zostać zatrzymany dziś, we wtorek 1 czerwca, na polecenie warszawskiej prokuratury.

Bartłomiej M., aktor i były członek partii Platforma Obywatelska, podejrzany o zgwałcenie trzech nastolatek. Wiadomości przekazał portal wpolityce.pl. Na prośbę portalu potwierdziła je Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Bartłomiej M. podejrzany o gwałt

Gwałt na trzech nastolatkach w wieku od 15 do 17 lat to nie jedyny zarzut, jaki usłyszał Bartłomiej M. Mężczyzna jest podejrzany również o nawiązywanie kontaktów z nieletnimi celem dokonania przestępstw na tle seksualnym.

Co więcej, Bartłomiej M. miał mieć w swoim posiadaniu materiały pornograficzne, w których pojawiały się osoby nieletnie (poniżej 15 roku życia). Prokuratura wystąpiła już o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:


Bartłomiej M. miał zwabiać nieletnie do siebie, obiecywał im udział w sesji zdjęciowej. Niewykluczone, że ofiarą przestępstw na tle seksualnym padło więcej nastolatek. Mężczyzna był w przeszłości oskarżony o gwałt, sprawa jest jednak w apelacji (sąd orzekł wówczas karę 2 lat i 11 miesięcy pozbawienia wolności).

Trwa intensywne śledztwo w tej sprawie i prokuratura nie wyklucza rozszerzenia zarzutów – przekazuje warszawska prokuratura.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: W Polityce