Zdecydowałaś się na manicure, jednak po ściągnięciu tipsów Twoja naturalna płytka została naruszona? Zastanawiasz się jak odbudować swoje zniszczone paznokcie? Jesteśmy tu, by Ci pomóc. Przedstawiamy kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym znów będziesz mogła cieszyć się pięknymi dłońmi.

Zabezpiecz je warstwą lakieru, odżywki lub bazy

Nie ma nic złego w noszeniu lakieru na cały etat – Twoje paznokcie nie muszą oddychać. Dlatego więc zawsze maluj je, by uchronić przed dalszymi uszkodzeniami. Nawet sama pielęgnacyjna baza zabezpieczy je przed pęknięciami, wysuszającym działaniem wody, czy środkami czyszczącymi.

Nawadniaj je

Suche paznokcie to zniszczone paznokcie, więc pamiętaj, aby je nawilżać je tak, jak skórę. Aby uzyskać intensywne nawilżenie, zalecamy aplikację kremu do rąk na całą noc i zabezpieczenie go za pomocą bawełnianych rękawiczek. Ten prosty zabieg silnie zregeneruje Twoje dłonie.

By odbudować zniszczone paznokcie, wcieraj w nie olejek przynajmniej raz dziennie, aby pobudzić ich wzrost paznokci i jednocześnie wygładzić skórki.

Chroń je przed wodą

Picie dużej ilości wody jest dobre dla naszej skóry i paznokci, ale ich moczenie w niej – kategorycznie nie. Pamiętaj, że paradoksalnie długie kąpiele w wannie wysuszają je i przez to działają na nie destrukcyjnie.

Nigdy nie ściągaj samoistnie lakieru

Nawet jeżeli złuszczył się lub zadarł. Lakier przywiera do płytki paznokcia i zrywając go, możesz jeszcze bardziej naruszyć strukturę paznokcia.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.