Znoszenie obostrzeń w III etapie zakłada ponowne powołanie do życia ośrodków kultury. Choć do kina czy teatru nie będziemy mogli się na razie wybrać, możliwe jest rozwiązanie, które zadowoli wielu z nas. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło, że do działalności mogą wrócić kina plenerowe! Ta rozrywka w czasie ciepłych, letnich miesięcy jest ulubionym sposobem na spędzanie czasu dla wielu Polaków. Na szczęście mimo epidemii będziemy mogli się nią cieszyć także w te wakacje.

Znoszenie obostrzeń odbywa się stopniowo, ale wprowadzenie przez rząd trzeciego etapu jest, choć minimalną gwarancją, że najbliższy, wakacyjny czas spędzimy, w jako takiej normalności. Dziś w komunikacie Ministerstwa Kultury poinformowano, że  III etap rozmrażania gospodarki zakłada wznowienie działalności kin plenerowych, prac na planach filmowych, prowadzenia prób i ćwiczeń, dokonywania nagrań fonograficznych i audiowizualnych oraz prowadzenia indywidualnych zajęć na uczelniach artystycznych.

Znoszenie obostrzeń: ruszą kina plenerowe

Kino plenerowe to jedna z wielu rozrywek prowadzona nawet nie przez same instytucje kinematograficzne, co przez szereg knajp i restauracji. Zainteresowanie oglądaniem filmów na świeżym powietrzu, szczególnie w okresie wakacyjnym mocno wzrasta. Dlatego możliwość kontynuowania tej rozrywki jest dużą szansą nie tylko dla widzów, ale przede wszystkim dla organizatorów.

Oznacza to, że miejsca trudniące się takimi pokazami będą mogły podnieść swoją sytuację ekonomiczną. Dodatkowo mają ruszyć kina samochodowe, tak popularne za oceanem. W Polsce mogą przeżywać swój czas świetności. Jednak należy pamiętać, że podczas takich wydarzeń obowiązują rygorystyczne przepisy.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Nadchodzi wiadomość, która zmieni życie Polaków. Właśnie spełnił się dla nas najczarniejszy scenariusz
  2. Gwiazda TVP w fatalnej sytuacji, potrzebna pomoc. Do akcji musiała wkroczyć Elżbieta Jaworowicz
  3. Agnieszka Chylińska próbowała ukryć prawdę przed mediami. Mąż artystki to jej największa tajemnica

Kino plenerowe – rygorystyczne zasady działania 

Ministerstwo Kultury poinformowało, że podczas pokazów wszyscy, łącznie z obsługą zobowiązani są do zakrywania ust i nosa. Każda osoba musi znajdować się od siebie w bezpiecznej odległości. Ewentualna, o ile będzie dozwolona, obsługa gastronomiczna będzie wymagała obsługi kelnerskiej, tak, by widzowie nie ruszali się ze swoich miejsc.

Odmrażanie dziedziny kultury jest możliwością odbudowy ekonomicznej dla wielu artystów. W IV etapie rozmrażania gospodarki przewidziane jest otwarcie teatrów czy kin. Artyści mogą już, zgodnie z zasadami zachowania bezpieczeństwa prowadzić pierwsze próby czy nagrania. O dokładnych zmianach, jakie wprowadza III etap rozmrażania, gospodarki pisaliśmy w ostatnim artykule.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

znoszenie obostrzeń
facebook.com/Warszawski Przegląd Darmowego Kina Plenerowego – kiedy i gdzie?

Fantastyczna wiadomość dla kinomaniaków, ale także instytucji kultury.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jutro rząd zniesie kolejne obostrzenia. RMF FM podało jakie. Świetna wiadomość
  2. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  3. Włodzimierz Press kończy dziś 81 lat. Czy był najprzystojniejszym aktorem w „Czterech Pancernych”?
  4. Mówienie do kota jest zdrowe? Naukowcy udowodnili ,dlaczego warto rozmawiać z kotem
  5. Odnaleziono ciało zaginionego Polaka po kilku dniach. 100 metrów od miejsca wypadku
  6. Niepokojące dane podważają słuszność luzowania obostrzeń. Ministerstwo zdrowia właśnie wydało komunikat

Źródło: polsatnews.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl