Znoszenie obostrzeń w związku z epidemią koronawirusa wciąż trwa. Kolejne zmiany wchodzą w życie już dziś, bowiem od 25 maja jak zapowiedział jakiś czas temu Mateusz Morawiecki, ruszają zajęcia dla klas 1-3 szkoły podstawowej. Jednocześnie część uczniów wciąż kontynuuje edukację w trybie zdalnym. Nauczyciele najmłodszych klas mają obawy i mnóstwo pytań.  

Poniedziałek 25 maja to kolejna kluczowa data w kwestii znoszenia obostrzeń. Od dziś najmłodsi uczniowie będą mieli możliwość powrotu do szkoły. Nauczyciele jednak wciąż mają obawy i zadają pytania o formę prowadzenia zajęć. –Czy może będziemy uczyć rotacyjnie – w szkole oraz zdalnie? Jak będzie wyglądała kwestia maseczek? – powiedział nauczyciel Marcin Korczyc, jak podaje wiadomosci.radiozet.pl

Znoszenie obostrzeń wciąż trwa 

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż trwa, jednak rząd sukcesywnie znosi kolejne obostrzenia. Niektóre decyzje wzbudzają wiele kontrowersji i zdaniem niektórych są przedwczesne. Takie opinie podzielają między innymi nauczyciele, którzy od 25 maja mają wrócić do szkół i kontynuować naukę w tradycyjnym trybie dla uczniów klas 1-3. 

Moim zdaniem te wszystkie ruchy ze strony ministerstwa edukacji w tym roku szkolnym są przedwczesne i zbędne. Trzeba było prowadzić do końca naukę zdalną, a nie ryzykować tendencją wzrostową epidemii – powiedział Wittkowicz, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Solidarność Oświata w rozmowie z PAP, jak podaje wiadomosci.radiozet.pl.

Co więcej, Wittkowicz podkreślił, że jeżeli niezbędne środki ochrony nie zostaną zapewnione, to nauczyciele mogą odmówić wykonywania pracy. 

  1. Widzowie kochali ją w serialu „Samo życie”. Zmarła na nowotwór
  2. UKOiK ostrzega Polaków przed owocami i warzywami z Biedronki. Klienci powinni uważać
  3. Łukasz Szumowski przekazał złe wieści. Zapowiada drugą falę zachorowań, ma konkretne daty

Nauczyciele mają obawy

Znoszenie obostrzeń wiąże się z pewnym ryzykiem, jednak w tym przypadku pytań jest zbyt wiele. Nauczyciele mają obawy i stawiają mnóstwo pytań. Powrót do szkoły ma odbyć się oczywiście w odpowiednim reżimie sanitarnym, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa. Jednak to właśnie wspomniane zasady wzbudzają najwięcej wątpliwości. Nauczyciele nie wyobrażają sobie, jak zajęcia miałyby obecnie wyglądać. 

Nauczyciele pytają konkretnie, jak to ma być? […] Czy może będziemy uczyć rotacyjnie – w szkole oraz zdalnie? Jak będzie wyglądała kwestia maseczek? Nikt o zdrowych zmysłach nie wyobraża sobie mówić cały dzień z maseczką na twarzy – podkreśla nauczyciel Marcin Korczyc, jak podaje wiadomości.radiozet.pl. 

Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi. Wiadomo jednak, że część rodziców wciąż nie zdecydowała się na posłanie swoich dzieci do szkoły. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

znoszenie obostrzeń
Fot. unsplash.com/ Anita Jankovic

Znoszenie obostrzeń wciąż trwa, od 25 maja uczniowie klas 1-3 mogą wrócić do szkoły. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Genialna zmiana w przemieszczaniu po Polsce i nie tylko już za 3 dni. Pasażerowie czekali od dawna
  3. Już niedługo pozbędziemy się maseczek? Wiceminister zdrowia zapowiada ważną datę
  4. Nastolatka została zgwałcona na ulicy. Wezwała policję i dostała mandat, powód nie mieści się w głowie
  5. Matka udusiła córeczkę we śnie. Psychiatra właśnie ujawnił, co mogło pchnąć kobietę do najgorszego
  6. Dariusz Piontkowski przekazał ważne informacje dla uczniów oraz rodziców. Chodzi o powrót do szkół

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl 

Poprzedni artykułPamiętacie jeszcze stare „Koło Fortuny”? Łezka się w oku kręci
Następny artykułZnamy dokładną datę. Polacy odetchną z ulgą, wszystko stanie się jeszcze w tym tygodniu
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.