Netflix ujawnił kilka ciekawych informacji dotyczących swojego serwisu. Dzięki nim dowiadujemy się jak dużo ludzi jest aktywnymi użytkownikami platformy i co najchętniej oglądaliśmy w mijającym roku. Mamy nadzieje, że zaskoczy was kilka premier, które zaplanowane są na 2018 rok. 

Netflix w swoich badaniach przeprowadzonych w drugiej połowie 2017 roku ujawnił, że liczba aktywnych użytkowników serwisu na świecie, to prawie 110 mln ludzi. To niemal 6 mln więcej niż w pierwszej połowie 2017. Przez 12 miesięcy użytkownicy na całym świecie poświęcili 140 mln godzin dziennie na oglądanie Netflixa, robi wrażenie prawda? To daje prawie miliard wyświetleń tygodniowo!

Badania dotyczące najpopularniejszych produkcji zostały przeprowadzone m.in. na grupie osób, które na serwisie spędzają ok. 2 godzin dziennie:

1. Riverdale

2. Strzelec

3. Greenleaf

4. American Vandal

5. Marvel: The Defenders

Stworzona została również lista pozycji w serwisie Natflix, która pokazuje nam przy których produkcjach najbardziej się do siebie zbliżyliśmy:

1. Trzynaście powodów

2. Seria niefortunnych zdarzeń

3. One Day at a Time

4. Stranger Things

5. Ania nie Anna

Zaskoczeniem może być lista, która powstała na podstawie tego co oglądaliśmy w tajemnicy przed naszymi partnerami:

1. Sense 8

2. Czarne lustro

3. Stranger Things

4. Trzynaście powodów

5. One Day at a Time

ZOBACZ TEŻ:  Najciekawsze teorie spiskowe w „Stranger Things”

Netflix szykuje dla nas w 2018 prawdziwą bombę jeżeli chodzi o premiery, zobaczcie kilka pozycji, które zrobiły na nas największe wrażenie:

1. Santa Clarita Diet – sezon 2

netflix.com/materiały prasowe

Joel (Timothy Olyphant) i Sheila (Drew Barrymore) są małżeństwem agentów nieruchomości, którzy wiodą średnio szczęśliwe życie wraz ze swoją córką Abby w Santa Clarita na przedmieściach Los Angeles. Pewnego dnia dramatyczna zmiana w życiu Sheili sprowadza ich życie na drogę śmierci i zniszczenia… ale nie wszystko, co złe, źle się kończy.

2. House of Cards – sezon 6

netflix.com/materiały prasowe

Władza i ambicja, czyli to, co rządzi Ameryką… Underwood to polityk, który pociąga za sznurki w politycznym teatrze: władczy, zniewalający, z charyzmą, idący po trupach do celu. Wspólnie z żoną Claire, która ma nie mniejsze aspiracje niż on sam, nie cofną się przed niczym, aby utrzymać się na szczycie.

Mówi się, że w nowym, 6 sezonie nie zobaczymy już w głównej roli Kevin Spacey’ego, a zamiast niego główną rolę przejmie jego serialowa żona – Robin Wright.

3. Seria niefortunnych zdarzeń – sezon 2

netflix.com/materiały prasowe

Serial na podstawie bestsellerowego cyklu książek napisanych przez Daniela Handlera (pod pseudonimem Lemony Snicket), z laureatem nagród Emmy i Tony, Neilem Patrickiem Harrisem w jednej z głównych ról — opowiada tragiczną historię sierot Baudelaire (Wioletki, Klausa i Słoneczka), których nikczemny opiekun, Hrabia Olaf, nie cofnie się przed niczym, by przejąć należny im spadek. Rodzeństwo musi przechytrzyć Olafa, skrywającego się pod różnymi przebraniami, i pokrzyżować jego niecne plany, by odkryć wskazówki, które pomogą im wyjaśnić tajemnicę śmierci rodziców. Producentami wykonawczymi tego ośmioodcinkowego serialu oryginalnego są laureat nagrody Emmy, Barry Sonnenfeld, oraz Daniel Handler. W serialu występują Patrick Warburton (Lemony Snicket), Joan Cusack (Sędzia Strauss), Malina Weissman (Wioletka Baudelaire) i Louis Hynes (Klaus Baudelaire).

ZOBACZ TEŻ: Gwiazdy, które z SATYSFAKCJĄ wspominają swoje sceny seksu

4. Orange is the New Black – sezon 6

netflix.com/materiały prasowe

Serial opowiada historię Piper Chapman (Taylor Schilling), która na 15 miesięcy zostaje zesłana do żeńskiego więzienia za posiadanie walizki pełnej pieniędzy z transakcji narkotykowych swojej byłej dziewczyny i międzynarodowej przemytniczki narkotyków Alex Vause (Laura Prepon). W serialu przedstawione są losy osadzonych z różnych klas społecznych i o różnym pochodzeniu, historie kobiet i personelu więzienia są uzupełniane o wydarzenia z przeszłości.

5. Narcos – sezon 4

netflix.com/materiały prasowe

Ten naturalistyczny, mocny serial przedstawia prawdziwą historię narkotykowych bossów z końca lat 80. oraz wysiłki stróżów prawa, które prowadzą do brutalnej konfrontacji. Serial dokumentuje wiele często sprzecznych ze sobą interesów różnych grup społecznych — prawników, polityków, policji, wojska i zwykłych ludzi — które ścierają się w walce o kontrolę nad rynkiem jednego z najcenniejszych towarów świata: kokainy.

6. Polka king – premiera

netflix.com/materiały prasowe

Komedia oparta na faktach. Jan Lewan, muzyk polskiego pochodzenia, pragnie zasmakować amerykańskiego snu i nakłania fanów do zainwestowania w piramidę finansową.

7. 13 powodów – sezon 2

netflix.com/materiały prasowe

Serial „Trzynaście powodów”, na podstawie bestsellerowej powieści autorstwa Jaya Ashera, opowiada historię Claya Jensena, który pewnego dnia po powrocie ze szkoły znajduje przed drzwiami swojego domu tajemniczą paczkę. W środku jest kilka taśm magnetofonowych nagranych przez Hannah Baker, jego koleżankę z klasy i szkolną miłość, która dwa tygodnie wcześniej popełniła samobójstwo. W nagraniach Hannah zdradza trzynaście powodów, dla których postanowiła odebrać sobie życie. Czy Clay jest jednym z nich? Tylko nagrania powiedzą mu, dlaczego trafił na listę. Wielowątkowa i poruszająca opowieść o dorastaniu, pokazana z perspektywy Hannah i Claya z serialu „Trzynaście powodów”, porusza serca widzów.

ZOBACZ TEŻ: Postaci z kreskówek, o których nie wiesz, że były oparte na prawdziwych osobach

Źródło: media.netflix.com