Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Zofia Czerwińska zmarła rok temu. Widok jej grobu zwala z nóg, łzy same zaczynają płynąć po policzkach
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 17.09.2020 23:39

Zofia Czerwińska zmarła rok temu. Widok jej grobu zwala z nóg, łzy same zaczynają płynąć po policzkach

zofia czerwińska
fot. eastnews.pl/Jan BIELECKI

Zofia Czerwińska zmarła 13 marca 2019 roku w Warszawie. Jej śmierć wstrząsnęła wszystkimi, z polskiej sceny filmowej, teatralnej zniknęła najbarwniejsza postać ostatnich lat. Aktorka została pochowana na warszawskim Cmentarzu Komunalnym Północnym. Do sieci trafiło zdjęcie jej grobu, które zrobił Mariusz Szczygieł, jej wierny przyjaciel. Niewiarygodne, jak wygląda to miejsce.

Zdjęcie grobu Zofii Czerwińskiej wzrusza. Aktorka została pochowana razem ze swoimi ukochanymi rodzicami. Jej przyjaciel Mariusz Szczygieł udostępnił wyciskające łzy zdjęcie, ale jak na wspomnienie wspaniałej aktorki przystało, opisał zabawną sytuację zakupu kwiatów nagrobnych. W uroczy sposób przyjaciel uczcił jej pamięć.

Zofia Czerwińska grób

Zofia Czerwińska zazwyczaj grała role komediowe, dlatego zapisała się w pamięci Polaków, jako bardzo uśmiechnięta i zabawna osoba. Mariusz Szczygieł opisał sytuację, podczas której chciał kupić ukochanej przyjaciółce kwiaty na grób, okazało się to jednak wcale nie takie łatwe. Dziennikarz na swoim profilu na Instagramie przytoczył rozmowę z panią, od której kupował kwiaty.

Sprawa nie wydała się prosta, bo jak ustalił z panią sprzedającą, wszystkie kwiaty z grobów zazwyczaj zostają ukradzione. Dziennikarz poprosił więc o najbrzydszy egzemplarz, żeby z pewnością go nie ukradli. W ten sposób zamieścił na grobie aktorki różowe serce złożone ze sztucznych kwiatów.

  1. Tragiczna wiadomość z ostatniej chwili, nie żyje uwielbiany aktor. Miał tylko 36 lat
  2. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców
  3. Polak bohaterem. Wielki dzień dla Polski, wszyscy rodacy wstrzymali oddech

Mariusz Szczygieł w uroczych słowach o swojej przyjaciółce

-Jednak nie mogę Zosi Czerwińskiej zostawić na grobie brzydkich kwiatów. Nie zasłużyła. Przecież to była moja przyjaciółka. A jeśli życie pozagrobowe istnieje i ona zobaczy z nieba, co jej przynoszę, to jednak głupio’. Na to starszy pan obok: ‚Pan pójdzie na grób pod parasolem i ona nic z góry nie zobaczy!’. Dobra rada? Wybraliśmy ze sztucznego ohydztwa coś w Zosi ulubionym kolorze, co widać na zdjęciu – opisuje sytuację przyjaciel aktorki.

Różowe serce, które ozdobiło grób aktorki, w tym dniu bardzo wzrusza. Artystka miała wokół siebie tak wielu przyjaciół, z którymi dzieliła dystans do świata i wspaniałe poczucie humoru. Mimo że odeszła pozostawiła po sobie wspaniałe wspomnienia, setki genialnych ról i uśmiech na twarzy każdego, kto o niej pomyśli.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Mariusz Szczygieł (@szczygiel_mariusz)

Aktorkę uwielbiały kolejne pokolenia Polaków.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Porażające informacje o Tomaszu Komendzie. Nikt nie wiedział, sytuacja jest tragiczna
  2. Daniel Martyniuk nie miał wyboru. Oficjalnie przeprasza, tym razem przesadził, wszystko przez opinie o hotelu
  3. Justyna Żyła w centrum wielkiej akcji. Musiała natychmiast interweniować, pomogła małemu dziecku
  4. Emerytka myślała, że w ziemi leżą ziemniaki. Kiedy odkryła wstrząsającą prawdę, zamarła
  5. Lincz w polskiej wsi, wszyscy mieszkańcy pod domem mężczyzny. Doszło do dantejskich scen, ludzie oszaleli
  6. Nie ma zdrowszego mięsa, zawsze wybieraj je zamiast kurczaka. Osoby na diecie będą podwójnie zachwycone

Źródło: pomponik.pl