Zofia Czerwińska: aktorka uwielbiana przez Polaków zmarła dziś w wieku 85 lat. Zawsze marzyła o szczęśliwej rodzinie, dokładniej takiej, w jakiej sama wyrosła. Po latach z rozrzewnieniem wspominała kochających się rodziców, ciepło i poczucie bezpieczeństwa, jakie jej zapewniali. Niestety, artystce niedane było spełnić pragnienie. Przez błąd lekarzy nie mogła zajść w ciążę. Zawsze przez to cierpiała.

Niewiele gwiazd wywarło taki wpływ na polską kulturę jak Zofia Czerwińska. Aktorka do dziś cieszy się powszechną sympatią i szacunkiem. Jej zasługi doceniają nie tylko wielbiciele kina, lecz także osoby walczące o prawa zwierząt. Jednak niewielu zdaje sobie sprawę, że za słynnym uśmiechem kryła się wielka życiowa tragedia. Czerwińska marzyła o posiadaniu dzieci, jednak pewien błąd popełniony przez lekarzy kosztował ją rezygnację z potomstwa. Co się stało? To niezwykle smutna historia.

Dlaczego Zofia Czerwińska nie mogła mieć dzieci?

Zofia Czerwińska wyznała w jednym z wywiadów, że brak dzieci nie wynikał z jej świadomego wyboru. Jako dwudziestokilkuletnia młoda kobieta miała szansę na powiększenie rodziny, niestety, dwujajowa ciąża okazała się pozamaciczna. 

Ponieważ w czasach PRL opieka medyczna pozostawiała wiele do życzenia, lekarze zdecydowali się na wycięcie obu jajowodów. Liczyło się dla nich ratowanie życia aktorki za wszelką cenę, nie wzięli jednak pod uwagę, że tym sposobem na zawsze przekreślili jej możliwość zostania matką. 

– Bardzo cierpię z tego powodu, że nie mam dzieci. Chciałam je mieć, ale nie mogłam. Zaszłam w pierwszą ciążę, dwujajową. Była pozamaciczna. Wycięli mi oba jajowody – cytuje Czerwińską portal pomponik.pl.

To wyznanie z pewnością pomogło wielu kobietom, które borykają się z podobnymi problemami. Polskie społeczeństwo powoli przełamuje tabu dotyczące cierpienia i bezpłodności po ciąży pozamacicznej. Niestety, nadal wiele pań postawionych w obliczu takiej tragedii nie wie, do kogo powinno się zwrócić. Zofia Czerwińska swoim zabraniem głosu na ten temat dołożyła swoją cegiełkę do zwiększenia świadomości wśród Polek

Z kim była Zofia Czerwińska?

Artystka przez moment rozważała nawet adopcję, niestety, przez wiele lat nie miała u boku nikogo, kto udźwignąłby ciężar wychowywania dzieci. 

Moi dwaj mężowie byli fajni, ale w ogóle nie nadawali się do małżeństwa – przyznała ze smutkiem. Dlaczego tak surowo oceniła swoich partnerów życiowych? 

Pierwsze małżeństwo Zofii Czerwińskiej zakończyło się rozwodem. Młoda i zakochana kobieta niedługo po zalegalizowaniu związku przyłapała swojego partnera na zdradzie. To sprawiło kobiecie na tyle wielki ból, że planowała nawet popełnić samobójstwo. Na szczęście ostatecznie odstąpiła od zamiaru.

– Poszłam na dworzec. Długo czekałam na pociąg. Tak długo, że na peronie zebrał się pokaźny tłum ludzi. Nie interesowało mnie publiczne odebranie sobie życia, więc w ostatniej chwili zrezygnowałam. Wróciłam do domu i po prostu się rozwiodłam. – wspominała w rozmowie z portalem interia.pl

Niestety, kolejny związek również nie przyniósł spełnienia Czerwińskiej. Aktorka, rozczarowana małżeństwem, miała poprzestać na przelotnych romansach. Mimo tragicznych wydarzeń Zofia Czerwińska pozostała wspaniałą osobą, pełną życzliwości dla otaczającego świata. Dziś, 13 marca 2019 roku aktorka zmarła.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zofia czerwińska aktorka
fot. screen z youtube.com

Zofia Czerwińska była jedną z najbardziej lubianych polskich aktorek.

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułKim jest mąż Edyty Herbuś? Można się bardzo zdziwić
Następny artykułEwa Farna zamieszka z synkiem w domu za 3 miliony! W Czechach
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.