Zofia Czerwińska: pogrzeb aktorki będzie różnił się od tego typu ceremonii. Przede wszystkim –  z powodu ostatniej prośby nieżyjącej już niestety aktorki. Nie będzie łatwo ją spełnić. Zażyczyła sobie coś naprawdę wyjątkowego!

Wiadomość o jej śmierci zasmuciła miliony. Wybitna aktorka i wspaniała kobieta, zawsze miała serce na dłoni dla ludzi i zwierząt. Zofia Czerwińska: pogrzeb aktorki odbędzie się już niedługo. Serdeczny przyjaciel gwiazdy wyjawił życzenie gwiazdy odnośnie do przebiegu ceremonii. Czy uda się spełnić jej ostatnią wolę?

Zofia Czerwińska: pogrzeb aktorki będzie nietypowy. Dlaczego?

Niedawno Mariusz Szczygieł, bliski przyjaciel Zofii Czerwińskiej, ujawnił ostatnie życzenie zmarłej aktorki. Artystka miała dokładną wizję co do ceremonii jej pożegnania. Zażyczyła sobie… różowej urny!

– Na pogrzebie ma być śpiewana My way. – Macie mnie pochować w różowej urnie, pamiętaj Mariuszek, bo do twarzy mi w różowym! Będzie, Zosiu. Wszystko dla Ciebie! ????ZOFIA CZERWIŃSKA 1933-2019. – napisał Mariusz Szczygielski na jednym z portali społecznościowych. 

Dziennikarz w rozmowie z portalem fakt.pl stwierdził, że razem z bliskimi aktorki zamierzają dołożyć wszelkich starań, aby spełnić nietypową prośbę Zofii Czerwińskiej. Niestety, to niełatwe zadanie. Szczególnie że data pogrzebu została wyznaczona na 20 marca 2019 roku.

– Szukamy, zgodnie z życzeniem Zosi, różowej urny. Ale okazuje się, że to wcale nie jest takie łatwe. Są takie za granicą, ale termin dostawy jest zbyt długi – wyjaśnił Mariusz Szczygieł w rozmowie z fakt.pl

Trzymamy kciuki, by życzeniu Zofii Czerwińskiej stało się zadość, a urna dotarła na czas!

Jak zmarła Zofia Czerwińska?

Jak informuje portal pomponik.pl, Zofia Czerwińska zmarła w wyniku powikłań po trudnej operacji. Tragedia miała miejsce 13 marca 2019 roku w Warszawie. 

Aktorka świetnie wiedziała, że zabieg może się nie udać i przed dniem operacji pożegnała się z najbliższymi. Jednak zwyrodnienie kręgosłupa, na które cierpiała, dawało się jej we znaki na tyle, że zdecydowała się zaryzykować. Potwierdził to także jeden z przyjaciół Czerwińskiej w rozmowie z Super Expressem. Wyjawił, jak wyglądało jedno z ostatnich spotkań z gwiazdą. 

– Ostatnio mieliśmy spotkanie w większym gronie aktorskim. Zosia powiedziała nam, że idzie do szpitala. Bała się. Powiedziała mi, że ma przeczucie, że może tej operacji nie przeżyć. Dodała, że chce się ze wszystkimi pożegnać. I tak zrobiła.

Zofia Czerwińska: pogrzeb aktorki odbędzie się na Cmentarzu Komunalnym Północny w Warszawie. Wśród gości bez wątpienia znajdą się nie tylko bliscy aktorki, lecz także liczni wielbiciele jej talentu aktorskiego. Składamy wyrazy współczucia wszystkim, którzy byli związani z Zofią Czerwińską. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

zofia czerwińska pogrzeb
fot. instagram.com @publicystykatvp

Zofia Czerwińska: pogrzeb aktorki będzie przebiegał nietypowo. Dlaczego?